Gorzowska Masa Rowerowa 2022

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

SPORT

Masa rowerowa 2024 w Gorzowie. Setki rowerzystów ponownie ruszą w miasto

2024-05-28 14:01

Masa Rowerowa organizowana w Gorzowie to jedna z największych tego typu imprez w regionie. Rowerzyści ruszą we wspólną przejażdżkę po mieście, by propagować ten sport i zachęcać innych do aktywności. Tym razem Masa Rowerowa połączona będzie z rozpoczęciem rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Druga Masa Rowerowa w Gorzowie

Już w najbliższą sobotę, tj. 1 czerwca, na ulicach Gorzowa ponownie pojawią się setki rowerzystów. To druga taka akcja w tym roku, po raz pierwszy rowerzyści wyjechali na ulice w kwietniu na inaugurację wiosennego sezonu. Tym razem Masa Rowerowa połączona będzie z rozpoczęciem rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Każdy, kto tego dnia zdecyduje się wsiąść na rower może zacząć nabijać cenne kilometry dla Gorzowa.

Masa Rowerowa wystartuje o godzinie 17:00 z Parku Górczyńskiego. Rowerzyści przejadą ulicami Okulickiego, Kombatantów, Fieldorfa Nila, Walczaka, aleją Ruchu Młodzieży Niezależnej, Piłsudskiego, Górczyńską, Wyszyńskiego, aleją ks. Andrzejewskiego, Mieszka I, Chrobrego i Sikorskiego.

Na trasie przejazdu można się spodziewać chwilowych utrudnień w ruchu. Kierowcy proszeni są o cierpliwość i uważne patrzenie na znaki.

Rozpoczyna się walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Wraz ze startem Masy Rowerowej w Polsce rozpoczyna się także wielka, rowerowa walka miast. Gorzów również przystąpił do akcji, i to już po raz szósty! O co właściwie chodzi?

W ramach rywalizacji rowerzyści mogą zapisywać pokonane kilometry w specjalnej aplikacji, a te następnie nabijane będą na konto wybranego przez siebie miasta. Wygra to miasto, które na zakończenie będzie miało najwięcej wykręconych kilometrów. Walka trwa aż do 30 czerwca.

Sonda
Lubisz jeździć na rowerze?
Dramat rowerzystów! Nawierzchnia mostu Siekierkowskiego błaga o naprawę