41. Bieg Słowiański

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

BIEGANIE

Marsz Nordic Walking i Bieg Słowiański w innym terminie. Wszystko przez remonty w Gorzowie

2024-03-06 14:16

Gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że z uwagi na trwające w mieście remonty dróg konieczne jest przeniesienie i korekta dwóch ważnych wydarzeń sportowych. Chodzi o Wiosenny Marsz Nordic Walking oraz słynny Bieg Słowiański. Kiedy ostatecznie odbędą się imprezy?

Remonty drogowe w Gorzowie i zmiana terminu sportowych imprez

W tym roku w Gorzowie po raz kolejny nie zabraknie atrakcji dla pasjonatów sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Jak co roku odbędzie się Bieg Słowiański, który niezmiennie przyciąga setki mieszkańców. Wcześniej jednak zaplanowano Wielkanocny marsz Nordic Walking, który jednak zmienia nieco swoją formułę i zorganizowany zostanie... dopiero po Wielkanocy.

Wszystko przez trwające w mieście remonty, a dokładniej remont ulicy Kosynierów Gdyńskich i przebudowę ronda Słowiańskiego. Z uwagi na to, że trasa obu imprez przebiega właśnie przez te rejony, konieczne było dokonanie pewnych zmian.

Nowy termin Marszu Nordic Walking

Już 23. marca, czyli tuż przed świętami Wielkanocnymi w Gorzowie miał się odbyć Wielkanocny Marsz Nordic Walking. To impreza organizowana w mieście już po raz trzeci i skierowana do wszystkich mieszkańców. Jak się jednak okazuje, marsz nie będzie "wielkanocny", a "wiosenny", bo jego termin został przeniesiony na kwiecień.

Jak informuje OSiR: Wiosenny Marsz Nordic Walking odbędzie się 7. kwietnia 2024 roku.

Udział w marszu może wziąć każdy chętny kto posiada kije do nordic walking. Wyznaczono trzy trasy przemarszu:

  • Czarna Trasa - ok. 3 km
  • Zielona Trasa (cztery okrążenia) - ok. 2 km
  • Zielona Trasa dystans dla dzieci (dwa okrążenia) - ok. 900 m

Uczestnicy wystartują z Placu Cyrkowego w Parku Słowiański i tam też zlokalizowana zostanie meta. Start godzina 11:00. Konieczne są wcześniejsze zapisy, których można dokonać internetowo, pisząc na adres: zapisy@osir.gorzow.pl. Można się też zapisać w biurze zawodów przed samym starem wydarzenia.

Bieg Słowiański 2024. Nowa data

Bieg Słowiański to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najstarszych biegów organizowanych w Gorzowie. Tylko w ubiegłym roku udział wzięło w nim prawie pół tysiąca biegaczy!

W związku z tak dużym zainteresowaniem nie było możliwości, by bieg nie został zorganizowany po raz kolejny. Tym razem będzie to już 42. edycja! Szykują się jednak pewne zmiany, ponieważ impreza, która odbywała się zazwyczaj w maju bądź w czerwcu, tym razem zostanie przeniesiona w nieco bardziej jesienny klimat.

42. Bieg Słowiański odbędzie się 22. września 2024 roku. Więcej informacji na temat zapisów znajdziecie na stronie www.osir.gorzow.pl lub na Facebooku Gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

41. Bieg Słowiański - maj 2023

Sonda
Lubisz biegać?
City Trail w Bydgoszczy. Miłośnicy biegania opanowali Myślęcinek