Paryż na igrzyska

i

Autor: Sam from Vancouver, Canada / www.commosn.wikimedia.org CCO ; Canva Pro

Mapy Google nie będą działać w trakcie igrzysk? Organizatorzy proszą o wykorzystanie francuskich map dojazdowych

2024-01-19 11:40

Organizatorzy igrzysk XXXIII olimpiady w Paryżu zwrócili się z prośbą do Google Maps, City Mapper i innych portali, aby ze względów bezpieczeństwa w czasie tej największej imprezy sportowej świata wykorzystywali ich plany dojazdowe, ograniczając swoje sugerowane trasy. Wszystko z uwagi na bezpieczeństwo.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024

Organizowane co cztery lata Letnie Igrzyska Olimpijskie tym razem odbędą się w Paryżu. Zaplanowano je w dniach od 26. lipca do 11. sierpnia 2024 roku.

Szacuje się, że w tym czasie do Paryża przyjedzie około 600 tysięcy kibiców, a z uwagi na to, że Paryż nie zbudował parku olimpijskiego, a zamiast tego zdecydował się wykorzystać istniejącą infrastrukturę w całym mieście, to może być to spore wyzwanie logistyczne.

Paryż prosi Google o tymczasową zmianę sugerowanych map

Kibice, którzy zjawią się w Paryżu na igrzyskach olimpijskich, aby dotrzeć do poszczególnych obiektów sportowych będą musieli skorzystać przede wszystkim z komunikacji miejskiej. Osoby nie znające miasta, a takich będzie przeważająca część, z pewnością sięgną więc po odpowiednie aplikacje pokazujące najlepsze trasy do wybranego punktu.

Właśnie dlatego Paryż zwrócił się do przedstawicieli największych platform oferujących mapy dojazdowe, o tymczasową rezygnację z sugerowanych tras i skorzystanie z map francuskich, dedykowanych imprezie.

Poprosiliśmy (Google Maps, City Mapper i inne) o przekazanie naszych planów transportu, tak aby podróżny wybrał wskazaną przez nas trasę. Jeżeli firmy nie zastosują się do naszej propozycji zostaną poproszone o zamknięcie aplikacji" – powiedział Laurent Probst, szef Ile-de-France Mobilites, organu zarządzającego operatorami sieci transportu publicznego w Paryżu i okolicach.

Jego zdaniem organizatorzy kierują się w swojej prośbie kwestią zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Igrzyska Europejskie 2023. Konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Sonda
Będziesz oglądać Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024?
SKOKI NARCIARSKIE. Wszystko o Polakach | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #37