Słodki konkurs w gorzowskim Gastronomiku

i

Autor: blandinejoannic/pixabay Słodki konkurs w gorzowskim Gastronomiku

​Lukrowy Wiedźmin a może czekoladowy Harry Potter czyli najsłodszy konkurs w Lubuskiem

2021-01-27 8:47

Lukrowy Wiedźmin a może czekoladowy Harry Potter? Kto wie co przyjdzie do głowy uczestnikom konkursu. W piątek (29.01) w Gorzowie odbędzie się finał wojewódzkiego konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik.

Zmagania w gorzowskim Gastronomiku będą odbywały się w reżimie sanitarnym. Organizacja konkursu możliwa jest dzięki wsparciu władz miasta oraz Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Patronatem zawodów o tytuł najlepszego cukiernika w Lubuskiem jest Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie a także Lubuski Kurator Oświaty.

- W konkursie będą uczestniczyły cztery osoby. To dziewczyny Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, trzy najlepsze awansują do finału krajowego, który odbędzie się we Wrocławiu. Są dwa etapy konkursu, teoria i praktyka. Temat przewodni konkursu to "Fantastyka w literaturze" - mówi Paweł Cierach, dyrektor Gastronomika.

Wypieki czyli głównie torty i ciasta oceniać będzie jury złożone z nauczycieli Gastronomika. Warto dodać, że konkurs ma swoją bogatą tradycję.

-Od 25 lat ten konkurs odbywa się w naszej szkole więc fajnie, że podtrzymujemy tradycje. Cieszę się, że mimo tego trudnego czasu otwieramy się na młodzież, pozwalamy im odkrywać swoje pasje i pokazywać ich zainteresowania i to co robią najlepiej-dodaje dyrektor Cierach.

Zmagania w piątek (29.01), od godziny 8 część teoretyczna, a od 9.30 zadania praktyczne, czyli pieczenie, gotowanie i dekorowanie. Na godzinę 15 zaplanowano uroczysty finał i wręczenie nagród.

Warto dodać, że w tym roku Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie obchodzi swój jubileusz 75-lecia istnienia. Jeśli pandemia pozwoli będzie świętowanie, plany są o czym będziemy informować na naszym portalu.

Tłusty Czwartek w lubelskiej cukierni

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia