Gorzów: Słońsk

i

Autor: Wojsyl/wikipedia.org Zamek Joannitów w Słońsku.

Lubuskie: Zabytki walczą o 1 mln zł na renowację

2022-03-03 15:48

Do 7 marca można zgłaszać obiekty do konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Walka idzie o 1 mln zł, który przekazany będzie na odrestaurowanie obiektu.

Lubuskie zabytki walczą o milion złotych. Pozostało kilka dni konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Do 7 marca Lubuszanie mogą wskazywać zabytkowy obiekt z regionu, który ich zdaniem zasługuje na renowację.

Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego zgłosili wieżę ciśnień, zamki, pałace, czy zabytkowe tereny parkowe. Trzeba pamiętać, że obiekty muszą być w rękach samorządów lub skarbu państwa. Żeby je zgłosić wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać krótki filmik i wypełnić formularz. I trzeba mieć jeszcze pomysł, jak zabytek wykorzystać dla dobra lokalnej społeczności. W konkursie udział może wziąć każdy. Zwycięski obiekt otrzyma milion złotych na rewitalizację. Rozstrzygnięcie poznamy w maju.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie mostthemost.pl. Tam tez znajdziecie regulamin i szczegółowe informacje. Przypomnijmy zabytki można zgłaszać do 7 marca.

PDSS - Test Zespołu Lęku Napadowego

Pytanie 1 z 7
Czy w ciągu ostatniego tygodnia miałeś napady paniki i/lub ich ograniczonych objawów?