gorzów policja wakacje 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Niestety plażowicze nie zachowiują się bezpiecznie nad wodą.

Lubuskie: Wypadki, utonięcia, przestępstwa​. Wakacje na półmetku!

2021-08-03 14:07

Lubuska policja w lipcu miała ręce pełne pracy. Przyglądała się jak czas wolny spędzali uczniowie i zrobiła pierwsze podsumowania. Niestety nie są one napawające optymizmem. Skontrolowano aż 350 dzikich kąpielisk.

Najgorzej wyglądają statystyki związane z utonięciami. Od 1 czerwca było ich w Lubuskiem aż dwanaście. W ubiegłym roku w tym samym czasie zanotowano sześć takich zdarzeń. Dlatego policjanci radzą wybrać kąpieliska strzeżone, gdzie czuwa wykwalifikowany ratownik. Pod żadnym pozorem nie można łączyć wypoczynku nad wodą z alkoholem.

gorzów policja wakacje 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Pogadanki z młodzieżą na koloniach.

Nieletni nie zawsze postępowali zgodnie z prawem. Łącznie lubuscy mundurowi odnotowali z ich udziałem 46 czynów karalnych- 35 to wykroczenia, a 11 przestępstwa. W 21 przypadkach młodzi mieszkańcy byli pod wpływem alkoholu. 10 osób uciekło z domów, ale szczęśliwie wróciło do rodzin. W tych sprawach decyzje podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

gorzów policja wakacje 3

i

Autor: materiały Lubuska Policja Na drogach w lipcu też nie było spokojnie.

Od początku wakacji policjanci odnotowali 74 wypadki drogowe, w których 9 osób zginęło, a 99 zostało rannych. Wyeliminowano 306 kierujących pod wpływem alkoholu. Mundurowi skontrolowali także 140 autokarów wiozących dzieci na wypoczynek.

Przed nami sierpień, podczas którego nadal będą prowadzone policyjne akcje i działania.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?