Lubuskie: „Miłośnicy cudzych ptaków” w rękach policji! [ZDJĘCIA]

2022-04-08 12:11

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do ogródków działkowych i kradzież z altanek hodowanych w nich papug i kanarków. 30- i 43-latek przyznali się do winy – poinformowała w piątek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie tym, że hobbystycznie zajmują się hodowlą papug i kanarków. Za popełnione przez nich przestępstwo kradzieży z włamaniem Kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia – przekazała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Powiedziała, że mundurowi odzyskali 12 skradzionych ptaków o szacunkowej wartości ok. 2 tys. zł, które zostały zwrócone właścicielom. Wśród nich były papugi aleksandretty i świergotki oraz zeberki i kanarki.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy krok zrobiony. Stadion piłkarski powoli zacznie się zmieniać

Kradli papugi i kanarki

Nowosolscy kryminalni ustalili, że podejrzani trzykrotne włamywali się do altan działkowych, z których za każdym razem kradli hodowane w nich egzotyczne ptaki. Do zatrzymania "miłośników cudzych ptaków" doszło w środę (6 kwietnia). Funkcjonariusze, którzy zajmowali się tą sprawą ustalili, że skradzione ptaki mogą być u dwóch mieszkańców Nowej Soli, co potwierdziło się podczas przeszukania. Policjanci znaleźli także papugi, które zostały skradzione w 2021 r.

Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy