Sprzęt dla OSP

i

Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA "Mały Strażak" pozwala zakupić podstawowy sprzęt dla OSP.

Lubuskie: „Mały Strażak”, czyli sprzęt dla OSP. Ruszył kolejny nabór wniosków

2021-03-24 17:24

Strażacy ochotnicy z regionu lubuskiego mogą starać się o pieniądze na podstawowy sprzęt potrzebny im w pracy. Wnioski przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Decyduje kolejność zgłoszeń, ale pierwszeństwo mają jednostki, które jeszcze nie skorzystały z programu.

Mundury, pompy i inny drobny sprzęt dla strażaków ochotników w Lubuskiem. Ruszyła trzecia edycja programu "Mały Strażak". OSP z terenu województwa mogą dostać pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia. Jednostka, która jeszcze się o takie wsparcie nie ubiegała może liczyć na 20 tysięcy złotych. Pozostali dostaną nieco mniej - 15 tysięcy. Wnioski przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. W tym roku wyda na ten cel 2 miliony złotych.

To jest podstawowy sprzęt. Katalog tego wyposażenia jest załącznikiem do tego programu. Wniosek jest tak tworzony, że po prostu wybieramy sobie z tego katalogu co chcemy zakupić - mówi Mariusz Herbut, prezes funduszu.

Nowe wyposażenie dla strażaków z OSP Biegonice

i

Autor: UM Nowy Sącz Nowe wyposażenie dla strażaków z OSP.

Wnioski strażacy mogą składać do 23 kwietnia. Decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo mają jednostki, które jeszcze nie skorzystały z programu "Mały Strażak". W ubiegłym roku pieniądze trafiły do 251 Ochotniczych Straży Pożarnych, było to łącznie 6 milionów złotych. Szczegóły znajdują się na stronie funduszu.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?