Gorzów: ZIPH

i

Autor: SG Operatorem konkursu dla północnej części regionu lubuskiego jest ZIPH.

Lubuskie: Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców - jest porozumienie

2020-07-29 16:09

Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski 1 lipca o dofinansowanie w ramach Lubuskich Bonów Wsparcia nie będą musieli robić tego ponownie. Marszałek i operatorzy konkursu wypracowali nowe rozwiązanie. Konkurs nie będzie anulowany, za to zorganizowany zostanie dodatkowy nabór.

Jest porozumienie w sprawie Lubuskich Bonów Wsparcia. Konkurs nie został anulowany. Będzie dodatkowy nabór. Oznacza to, że firmy które zdołały złożyć wniosek 1 lipca, nie muszą składać go raz jeszcze, ale mogą go poprawić. Pozostali mają dodatkową szansę, żeby ubiegać się o wsparcie. Nie wiadomo jednak kiedy nabór zostanie ogłoszony.
Zdaniem Radosława Wróblewskiego, rzecznika funduszy europejskich, może to nastąpić w pierwszym tygodniu sierpnia, ale to optymistyczny wariant. Marszałek musi aneksować umowy z operatorami konkursu. Ci pozostają bez zmian, na południu regionu to Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, a na północy Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Przygotować trzeba także nowy regulamin. Co się zmieni? Czas to minimum 8 godzin. Na etapie oceny formalnej można poprawić złożony wniosek. Członkowie zarządów operatorów konkursu, ani osoby z nimi powiązane nie mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Lubuskie Bony Wsparcia mają pomóc firmom, które poniosły straty w związku z pandemią koronawirusa. Na ten cel województwo przeznaczyło 27 mln zł. Marszałek chce zwiększyć tę kwotę o kolejne o 20 mln zł. Na to musi się zgodzić Minister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisja Europejska.

Przypomnijmy: pierwszy nabór zakończył się po 3,5 godzinie, wielu przedsiębiorców nie zdołało złożyć wniosków. Kontrowersje wywołało również to, że o dofinansowanie ubiegały się firmy związane z zarządem OPZL.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?