Lubuskie: Dilerzy zatrzymani przez kryminalnych. Co im grozi?

i

Autor: Materiały prasowe KMP Sulęcin

Lubuskie: Dilerzy zatrzymani przez kryminalnych. Co im grozi?

2022-12-20 15:05

W ostatnich dniach trwała akcja sulęcińskich policjantów. Najpierw funkcjonariusze złapali dwóch mężczyzn. Później kryminalni dotarli do kolejnego podejrzanego. Łącznie zostało zabezpieczone 155 gramów marihuany. Co grozi mężczyznom?

Dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych po tym, jak krążyli swoim samochodem wokół parkingów. - Takie zachowanie wskazywało na możliwość typowania pojazdów do kradzieży. Funkcjonariusze nadali sygnał do zatrzymania auta. W trakcie kontroli, od razu dało wyczuć się zdenerwowanie kierowcy i pasażera, wobec czego kryminalni przystąpili do przeszukania pojazdu. W jego wnętrzu nie ujawnili przedmiotów służących do kradzieży samochodów, ale znaleźli marihuanę - Informuje Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy KMP w Sulęcinie.

- Kolejne czynności doprowadziły do zatrzymania 21-letniego dilera. W toku przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili ponad 150 gramów narkotyków – marihuany oraz skrystalizowanej substancji, która najprawdopodobniej jest mefedronem. On również został zatrzymany. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące handlu narkotykami, posiadania znacznej ilości substancji zabronionych oraz przyrządu służącego do ich porcjowania - czytamy w policyjnym komunikacie.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, ich znacznej ilości do 10 lat pozbawienia wolności. Odpłatne udzielanie zagrożone jest również karą do 10 lat pozbawienia wolności. Posiadanie przyrządu służącego do porcjowania narkotyku zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Sonda
Pochwalasz skuteczną akcję policjantów?