Śnieg

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Całodobowy mróz i więcej śniegu. Bezlitosne prognozy [Pogoda Toruń 13.12.2022]

Lubuskie: Czy jest szansa na białe święta?

2022-12-15 12:36

Za oknem mróz, w niektórych miejscach leży nawet śnieg. Czy jest więc szansa, że na pasterkę w wigilię Bożego Narodzenia będziemy szli, patrząc na piękny zimowy krajobraz?

Jest zimno, w nocy temperatura w regionie lubuskim spada nawet do minus 10 stopni. Jednak synoptycy przewidują, że z dnia na dzień termometry pokazywać będą coraz wyższe wartości.

Pogoda na 25-26.12. Mróz będzie trzymał do poniedziałku

Na mapach pogodowych nie widać żadnych opadów śniegu, nawet do końca roku. Już podczas zbliżającego się weekendu będziemy odczuwać delikatne ocieplenie, chociaż słupki rtęci nie przekroczą granicy zera stopni. W dzień będzie maksymalnie -2, a w nocy - 6

Odwilż po weekendzie

Od poniedziałku, 19 grudnia temperatura zacznie szybko piąć się w górę. We wtorek nawet w nocy będziemy mieć już temperatury na plusie, a w ciągu dnia będzie nawet +7. Dodatkowo, w czwartek, 22 grudnia spodziewane są opady deszczu.

Prognoza pogody na Wigilię 24.12. Śniegu raczej nie będzie

Święta Bożego Narodzenia w tym roku niestety raczej nie będą białe. Jeżeli sprawdzą się zapowiedzi synoptyków, w wigilię na termometrach zobaczymy 4-5 stopni powyżej zera, a w pierwszy dzień swiąt - nawet 8 stopni. Przy takich temperaturach nie ma najmniejszych szans, aby śnieg się utrzymał.

Długoterminowe prognozy pogody pokazują, że w naszym regionie, na poważniejsze opady śniegu możemy liczyć najszybciej w połowie stycznia.