Kajdanki, sprawca, policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Lubuskie: Brutalnie napadli na pieszego. Co grozi dwóm sprawcom?

2024-01-16 12:03

Policjanci z Sulęcina ustalili i zatrzymali sprawców brutalnego napadu, w którym ofiarą został przypadkowy przechodzień. Napastnicy zaatakowali 41-latka, używając pięści, po czym zabrali mu kurtkę, portfel i dokumenty. Dwaj podejrzani, 23- i 45-latek, zostali aresztowani na okres 3 miesięcy na podstawie decyzji sądu.

Początek stycznia okazał się traumatyczny dla 41-latka, który, przechodząc jedną z ulic Sulęcina, został zaatakowany przez mężczyznę. Ten najpierw wymienił kilka słów, a następnie brutalnie uderzał ofiarę pięściami w głowę i plecy. 

Do napadu dołączył drugi napastnik, który wspólnie z pierwszym ukradł kurtkę, portfel z pieniędzmi i dokumenty, po czym uciekli. Pokrzywdzony, zdezorientowany, poprosił pierwszą napotkaną osobę o wezwanie policji.

Lubuscy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który rozmawiał z małoletnią

Dzięki szybkiej reakcji policji, 23-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, a następnego dnia schwytano drugiego, 45-letniego agresora. Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia. Zgromadzone dowody pozwoliły postawić poważne zarzuty, w tym rozboju, obu mężczyznom. Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Mężczyźni, stając przed sądem, muszą się liczyć z możliwością kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Napadł na stację paliw po pluszowego misia
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem napadu?