gorzów szpital szczepienia

i

Autor: materiały szpitala Gorzów

Lubuskie: 1 mln zł na szczepionki przeciwko grypie dla seniorów

2021-02-09 12:13

Zarząd województwa chce, żeby lubuscy seniorzy mogli się za darmo szczepić przeciwko grypie. Na ten cel przeznaczył 1 mln złotych. Środki trafiać będą do samorządów, maksymalnie 100 tys. zł na gminę lub powiat.

Seniorzy będą mogli zaszczepić się za darmo... przeciwko grypie. Milion złotych na szczepionki przeznaczy marszałek województwa. Skorzystają z nich Lubuszanie, którzy ukończyli 65 rok życia.​ Pieniądze do projektu dołożą także inne samorządy. Urząd Marszałkowski będzie przekazywał samorządom po 100 tysięcy złotych, a gmina lub powiat będą musiały dorzucić drugie tyle. Za te środki zakupione będą szczepionki i przeprowadzona akcja szczepienia.

Postanowiliśmy upowszechniać szczepienia, mało się szczepimy w Polsce. Mam nadzieję, że sprawa pandemii to zmieni. A przecież od lat mamy dostępną szczepionkę przeciwko grypie - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Od połowy lutego zainteresowane samorządy będą mogły zgłaszać się do udziału w programie. O tym, kto dostanie pieniądze dowiemy się prawdopodobnie w kwietniu, bo wnioski można składać do końca marca.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?