Martin Vaculik, StalGorzów

i

Autor: facebook.com/VaculikRacingTeam

Lider Stali Gorzów już po pierwszych treningach. Co powiedział Martin Vaculik?

2023-03-17 14:46

Marzec jest idealnym miesiącem do rozpoczęcia żużla. Zwłaszcza na południu Europy dopisuje pogoda, więc zawodnicy chętnie jadą tam i po raz pierwszy w danym roku wsiadają na motocykl. Nie inaczej było w przypadku Martina Vaculika, który trenował na domowym torze w Žarnovicy.

Nowa rola Martina Vaculika w Stali Gorzów

Martin Vaculik po odejściu Bartosza Zmarzlika do Motoru Lublin stał się bezapelacyjnym liderem i jednocześnie kapittanem ebut.pl Stali Gorzów. To właśnie od Słowaka wiele zależy w tym roku. Jego doświadczenie będzie kluczowe.

Co popularny "Vacul" powiedział po pierwszych treningach w swoim kraju?

- Im jestem bardziej doświadczonym zawodnikiem, tym czuję się coraz lepiej na motocyklu po zimowej przerwie. Bardzo się z tego cieszę, bo po długiej zimie nie odczuwam braku jazdy i to jest dla mnie fascynujące. Ta frajda z jazdy z roku na rok jest coraz większa. Lata spędzone na torach mają to do siebie, że czułem się jak przysłowiowa ryba w wodzie na pierwszych treningach. Na razie są to próbne jazdy, na testy sprzętu jeszcze przyjdzie czasu przy okazji sparingów - powiedział Martin Vaculik. Co z treningami w Polsce?

- Jak poprawi się pogoda w Polsce, to na pewno tam będę trenował. Dla mnie bez sensu jest jeździć po Europie i szukać torów do jazdy, gdy u siebie w Žarnovicy mam idealne warunki do treningów. Mogę jeździć, kiedy chce. Ciężko byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Z tego miejsca dziękuję całemu klubowi z Žarnovicy za przygotowanie fantastycznego toru i super warunków na każdym treningu - dodał lider ebut.pl Stali Gorzów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, gorzowianie w najbliższy weekend przyjeżdżają do Žarnovicy na wspólny trening. Ma być obecna cała kadra. - W najbliższy weekend cała Stal Gorzów przyjeżdża do mnie do Žarnovicy. Cieszę się, że będę mógł ich u siebie ugościć u mnie w domu. Będziemy trenować w sobotę i niedzielę - podkreślił Vaculik.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku.

Sonda
Czy Martin Vaculik udźwignie rolę lidera Stali Gorzów w sezonie 2024?