Kobieta, góry

i

Autor: Simona Hantáková, Unsplash

bankructwo

Lider branży outdoorowej przestaje istnieć! To koniec niemieckiej marki

2024-05-09 12:30

Kilka dni temu pisaliśmy o upadłości jednego z największych producentów jedzenia dla dzieci, a teraz upada kolejna, duża firma, ale tym razem z branży outdoorowej. Chodzi o niemiecką sieć handlową McTrek.

Syndyk masy upadłościowej, Tobias Kämpf, potwierdził bankructwo. Pracownicy mieli nadzieję na lepszą sytuację, lecz zamiast tego muszą stawić czoła nagłemu zamknięciu oddziałów. To trudny czas dla 87 pracowników, którzy teraz tracą pracę. To także dotkliwy uderzenie dla branży outdoorowej.

Czy zajmował się niemiecki gigant outdoorowy?

McTrek to niemiecka firma, która specjalizowała się w sprzedaży sprzętu turystycznego i outdoorowego. W ich asortymencie znajdował się bogaty wybór produktów, takich jak plecaki, odzież, obuwie, namioty i inne akcesoria przydatne podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Bankructwo McTreka oznacza koniec dla firmy, która mimo wszelkich starań nie zdołała przetrwać. Nawet zaangażowanie eksperta branżowego Ulricha Dausiena, założyciela marki Jack Wolfskin, nie było w stanie odwrócić sytuacji ze względu na głęboki kryzys i trudności, z jakimi zmagała się sieć detaliczna.

Szpital w Świętochłowicach bankrutuje. Co dalej?

Kulminacyjny punkt nieszczęśliwej sytuacji nastąpił w styczniu 2024 roku z powodu znacznych wypływów środków pieniężnych oraz zaległych wynagrodzeń i czynszów, które nie zostały już opłacone w całości.

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina