Malowanie ławek

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

MALOWANIE

Lepiej nie siadaj! W Gorzowie rozpoczęło się malowanie ławek i koszy

2023-05-22 14:39

Mieszkańcy powinni zwracać teraz szczególną uwagę na miejsca, w których chcą sobie usiąść i odpocząć. Wszystko po to, żeby relaks nie skończył się trudną do zmycia plamą po farbie! W mieście rozpoczęło się bowiem odświeżanie elementów małej architektury, czyli malowanie ławek i koszy na śmieci.

Uwaga, świeżo malowane! Kiedy i gdzie prowadzone będą prace?

Jak informują urzędnicy prace konserwacyjne, czyli malowanie i impregnacja, już się rozpoczęły i będą prowadzone jeszcze w czerwcu.

Łącznie odnowionych ma zostać ponad 100 ławek i siedzisk oraz 50 koszów na odpady" mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

W najbliższych tygodniach malowanie zaplanowano w następujących miejscach: skwer przy Łokietka, deptak ulicy Sikorskiego, elementy małej architektury na ul. Towarowej, przy InfoGlobie, na Kilińskiego, na Strzeleckiej, na skwerze przy Łaźni, wzdłuż ulicy Wyszyńskiego, na placu Nieznanego Żołnierza i na skwerze przy ulicy Dowbora-Muśnickiego.

Usiadłeś na świeżo malowanym? Jak zmyć plamę po farbie?

Niestety, zdarzyć się może, że ktoś usiądzie na świeżo pomalowanej ławce, a na spodniach zostanie wielka plama po farbie. Co wtedy zrobić? Niestety, wywabienie niektórych plam może się okazać niemożliwe, ale przynajmniej warto spróbować!

Na początek, świeżą plamę najlepiej jest przepłukać w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku do prania. Jeśli zabrudzenie już wyschło wtedy należy je potrzeć specjalnym środkiem czyszczącym, a następnie wyprać w pralce.

W przypadku trudnych plam, na przykład powstałych na skutek zabrudzenia farbą olejną, dobrze jest potraktować je miękką ściereczką z nasączoną terpentyną.

Sonda
Lubisz spacery po mieście?
Ocieplanie domu i malowanie elewacji