Gorzów szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala Pod szpitalem pojawił się taki znak.

Łatwiej - na chwilę - zaparkować przy gorzowskim szpitalu

2021-08-13 15:54

Przy lecznicy na Dekerta uruchomiono specjalne miejsca postojowe Kiss and Ride czyli daj buziaka i jedź. Mają ułatwić życie pacjentom i poprawić bezpieczeństwo przy głównym wejściu do szpitala. Przeczytajcie jak taka strefa postojowa działa.

W strefie Kiss and Ride chodzi o to aby podjechać pod główne wejście do szpital i bezpiecznie, bez blokowania ruchu wysadzić lub zabrać pasażera i odjechać.

- Wielokrotnie obserwowaliśmy, że samochody podwożące naszych pacjentów zatrzymują się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i blokują przejazd innym pojazdom, w tym autobusom i karetkom. To prowadziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Dzięki miejscom typu „Pocałuj i jedź” mamy nadzieję to zmienić - mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala.

Przed szpitalem przygotowano miejsca dla pięciu samochodów. Są one oznaczone znakiem „Zakaz postoju” z adnotacją „postój do 2 minut”, a także oznakowaniem poziomym w postaci liter „K+R” na wyznaczonych stanowiskach postojowych.

Gorzów szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala Specjalna strefa postojowa pod gorzowskim szpitalem.

Termin Kiss and Ride po raz pierwszy pojawił się w 1956 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie strefy postojowe działają już m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

TANIEC Z GWIAZDAMI. Jak tańczyć salsę? [SZYBKI KURS] | ESKA XD - Fit vlog #29