gorzów śnieżny 1

i

Autor: facebook.com/gorzowPL Widok na zaśnieżone osiedle Staszica w Gorzowie.

Straż miejska

Łapiemy za łopaty i odśnieżamy chodniki. Inaczej posypią się kary!

2024-01-18 16:17

W Gorzowie napadło śniegu i w końcu czuć prawdziwą zimę, która niestety stwarza też zagrożenia dla pieszych i kierowców. Na drogach działa spółka Inneko, która odśnieża jezdnie przy użyciu pługopiaskarek oraz innych mniejszych urządzeń. A co z chodnikami?

Śniegu najbardziej nie mogły doczekać się dzieci. W końcu wyciągnęły sanki z piwnic. Mniej zadowoleni mogą być administratorzy, zarządcy lub właściciela nieruchomości, bo ich obowiązkiem jest odśnieżanie chodników. Gorzów ma swój regulamin utrzymania czystości i porządku, który mówi, że właściciel jest zobowiązany do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż budynków. Powinien robić to minimum raz dziennie do godziny ósmej. Straż miejska może nałożyć mandat w wysokości do stu złotych. Jednak jeżeli na nieodśnieżonym chodniku dojdzie do wypadku. Poszkodowany ma prawo domagać się odszkodowania, a to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

gorzów śnieżny 2

i

Autor: facebook.com/gorzowPL Zaśnieżone chodniki utrudniają poruszanie się.

Groźne są także sople na dachu czy nawisy śniegowe. Trzeba je usuwać na bieżąco, bo można dostać mandat do pięciuset złotych. ​Te obowiązki dotyczą- spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot, nieruchomości komunalnych, przedsiębiorców i właścicieli domków jednorodzinnych. Kolejne opady śniegu prognozowane są na piątkowe popołudnie [19.01]. 

Zima w bydgoskim zoo

Akademia Pana Kleksa. Quiz o Kleksie i Adzie Niezgódce z trudnymi pytaniami

Pytanie 1 z 12
Kim jest Ada Niezgódka w Akademii Pana Kleksa?