Bruce Lee policja Bośnia

i

Autor: pexels @The Balkans/www.facebook.com ; Dickelbers/www.commons.wikimedia.org

Ktoś ukradł pomnik Bruca Lee z centrum Mostaru! Policja prowadzi śledztwo. Na miejscu zapalono znicze

2024-03-05 9:00

Z centrum Mostaru, położonego na południu Bośni i Hercegowiny, zniknął wykonany z brązu pomnik Bruce'a Lee. Bośniacka policja rozpoczęła poszukiwania podobizny mistrza sztuk walki i sprawcy kradzieży - poinformowało w poniedziałek Radio Wolna Europa.

Złodzieje przygotowali się do kradzieży. Z Brucem Lee nie ma żartów!

Lokalne władze podały, że pomnik został oderwany od cokołu specjalistycznym narzędziem i zabrany z parku, w którym został postawiony w 2005 roku. Rzecznik lokalnej policji powiedział, że posąg został skradziony w nocy z soboty na niedzielę.

Policja wszczęła śledztwo, w ramach którego prowadzone są dochodzenia kryminalno-techniczne, które obejmują przegląd nagrań z okolicznych kamer monitoringu czy przesłuchania świadków" - wyjaśniła tamtejsza policja.

Pomnik Bruce'a Lee został zaprojektowany przez chorwackiego rzeźbiarza akademickiego Ivana Fijolicia. Już pierwszej nocy po instalacji w parku Zrinjevac w Mostarze od posągu oderwano nunchaku - broń obuchową, którą posługiwał się amerykańsko-hongkoński aktor i sportowiec.

Pomnik powstał, jak argumentowali inicjatorzy z Ruchu Miejskiego Mostar, by głosić przesłanie "uniwersalnej sprawiedliwości", o którą w ich interpretacji walczyli bohaterowi, grani przez Lee.

Jak poinformował w poniedziałek portal Klix.ba, na miejscu zniszczonego pomnika zapalono znicze.

Tak wygląda teraz Aleksandr Domogarow, jeden z głównych aktorów "Ogniem i mieczem"

Sonda
Lubisz filmy z Brucem Lee?
Pomniki gwiazd PRL cz. 2. Niezapomniani