Erik Haaland

i

Autor: FRANCK FIFE/AFP/East News

GWIAZDY

Królewskie życie gwiazdy Manchesteru City. Haaland wydał NA TO kilka milionów. To już przesada?

2024-02-01 10:45

Norweska gwiazda Manchesteru City postanowiła zakupić sobie prywatny samolot. Erik Haaland szaleje nie tylko na boisku, ale także na rynku biznesowym. Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu zakup młodej gwiazdy piłki nożnej.

Używany samolot z 2014 roku kosztował go - według dziennika "Finansavisen" - ok. siedmiu milionów euro i ma wyjątkowo luksusowe wyposażenie z miejscem dla sześciu pasażerów. Został zarejestrowany w Norwegii 23 stycznia.

Produkowany jest przez szwajcarską firmę Pilatus Aircraft od 1994 roku i znalazł ok. dwóch tysięcy nabywców na całym świecie.

Robert Lewandowski z żoną na wakacjach! ZDJĘCIA!

Wersja, którą nabył Haaland, należy do najbardziej luksusowych oferowanych przez producenta i w jej wyposażeniu kabiny pasażerskiej - zaprojektowanej przez BMW - nie brakuje niczego dla najwyższego komfortu pasażerów. Według norweskiego maklera, który pośredniczył w transakcji, jest niczym najbardziej luksusowy samochód.

Poprzednia maszyna, jaką nabył piłkarz - Piper M600, którą posiada od maja 2021 roku, była mniejsza, kosztowała 2,5 miliona euro i została sprzedana w grudniu.

Oficjalnie właścicielem samolotu jest firma, której właścicielami są piłkarz, jego ojciec Alf-Inge i dwóch norweskich biznesmenów. Będzie używany wyłącznie przez właścicieli i nie będzie wynajmowany osobom trzecim.

Sławomir Peszko broni Roberta Lewandowskiego! "Nie chodzi o naszą przyjaźń"
Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?