Gorzów: kino

i

Autor: SG

Kultura

Kręćcie filmy i wysyłajcie na Festiwal Filmów Frapujących

2023-08-03 12:15

To już 12 edycja gorzowskiego festiwalu. MOS na filmy czeka do 11. września. Łączna pula nagród wynosi 10 tys. zł. Festiwal odbędzie się w październiku.

Lato, wakacje, to dobry czas, żeby nagrać... film i wysłać na Frapy. Gorzowski Miejski Ośrodek Sztuki​ organizuje 12 edycję Festiwalu Filmów Frapujących. Rozpoczął się właśnie nabór filmów. Te można zgłaszać do 11 września. Film nie możne przekraczać 30 minut, musi powstać po 1 stycznia 2018 roku i musi być produkcją krajową lub polską koprodukcją.

Do kiedy można przesyłać filmy na 12 Festiwal Filmów Frapujących w Gorzowie?

Te można zgłaszać do 11 września. Film nie możne przekraczać 30 minut, musi powstać po 1 stycznia 2018 roku i musi być produkcją krajową lub polską koprodukcją.

To na czym nam najbardziej zależy każdego roku, żeby to był taki powiew świeżości, żeby to było coś co na zafrapuje, zaciekawi, zaintryguje. Pokaże coś innego w kwestii formalnej, jeżeli chodzi o bohatera, czy historię - mówi Iwona Bartnicka, z gorzowskiego MOS-u.

Nagrody przyznawane będą w kilku kategoriach: frapująca fabuła, frapujący bohater, frapująca forma oraz Frapa Warta Zachodu, dla filmu lub twórcy z województwa lubuskiego. Festiwal odbędzie się od 20 do 22 października. Łączna pula nagród to 10 tys. zł. Szczegóły na stronie mosart.pl.

Jak dobrze pamiętasz film "Miś"? QUIZ dla fanów kultowej komedii ze Stanisławem Tymem

Pytanie 1 z 10
Jakie jeszcze tytuły złożyły się na trylogię przygód Ryszarda Ochódzkiego?