gorzów noc muzeów 1

i

Autor: facebook.com/pracownia.natalia.ślizowska Ćmy czy pajęcze sieci w kreacjach.

Kreacje, tropiciel i akty w Noc Muzeów w Gorzowie!

2022-05-13 16:53

To nie jedyne atrakcje zaplanowane na sobotę (14.05). Sporo dziać się będzie w dwóch miejscach, w których przygotowano ciekawe wydarzenia dla dzieci i dorosłych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wstęp jest wolny.

W Gorzowie wybrać się będzie można do muzeów przy Warszawskiej i przy Fabrycznej. W willi rządzić będą utalentowane kobiety.  Barwy lubuskiej przyrody wniesie, za sprawą dubajskich kreacji, projektantka Natalia Ślizowska. Pokazanych zostanie 50 prac inspirowanych naturą m. in. grzybami, kwiatami i owadami. Oczarowały one w styczniu Dubaj na wystawie EXPO. Początek o godz. 18

Z kolei światło wniesie Julia Medyńska, malarka i jej 13 prac. Jak sama mówi- to taki miks inspiracji z baroku, ale także z teatru. Każdy obraz skrywa w ciemności tajemnicę, ale jest też światło, które daje nadzieję. Spotkanie o godz. 20 oraz 21. Dla majsterkowiczów przygotowano maraton filmowy "A jednak działa".

gorzów noc muzeów

i

Autor: materiały muzeum lubuskie Będzie także coś dla miłośników malarstwa.

Natomiast w Spichlerzu na Zawarciu Nocny Tropiciel. Chodzi o grę, w której udział mogą wziąć całe rodziny. Od godz. 18 do wykonania będą zadania i zagadki w różnych salach. Trzeba będzie coś odnaleźć. Najmłodsi będą mogli wykazać się plastycznie w Kąciku Malucha.

Z kolei na godz. 19 zaplanowano otwarcie wystawy fotografii- aktów kobiecych, ale nie takich wprost. Autorem jest znany artysta Wacław Wantucha. Muzea otwarte będą do godz. 23. Wydarzenia są bezpłatne.

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie

Jak dobrze znasz polskie programy reality show? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto zwyciężył w pierwszej edycji "Hotelu Paradise"?