ATRAKCJE

Kraina Lodu na wyciągnięcie ręki! Niezwykłe lodowe rzeźby tuż za zachodnią granicą

2024-04-27 15:22

"Kraina Lodu" w wersji animowanej podbiła serca tysięcy dzieci na całym świecie. Teraz każdy może się przenieść do magicznego i pełnego lodu świata, bo zaledwie dwie godziny drogi od Polski znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym lśnią lodowe rzeźby, wykuwane na miejscu przez artystów z całego świata!

Wyjątkowa Kraina Lodu obok Rostocku

Nie tylko najmłodsi, ale i dorośli lubią się czasem przenieść w magiczny świat bajek, opowieści i cudów, które mogą się wydarzyć na każdym kroku. To właśnie dlatego wciąż powstają nowe, animowane produkcje, które przyciągają przed ekrany rzesze widzów.

Niewątpliwie królem bajek jest wytwórnia Walt Disney, która wyprodukowała setki pięknych historii. Jedną z nich jest "Kraina Lodu", ciesząca się od momentu premiery, czyli od 2013 roku, niesłabnącą popularnością. Wyjątkowa historie Elsy - królowej o magicznych mocach, która potrafi wyczarować śnieg i lód, oraz o jej siostrze Annie, to wzruszająca opowieść o miłości, lojalności i zaufaniu, okraszona pięknymi piosenkami i zachwycającą grafiką.

Każdy kto chciałby poczuć się jak w magicznej Krainie Lodu ma ku temu okazję! Nieopodal nadmorskiej, niemieckiej miejscowości Rostock znajduje się bowiem wyjątkowe, lodowe miejsce, w którym można podziwiać dziesiątki lodowych rzeźb, wykonanych własnoręcznie przez artystów z całego świata!

Eiswelt, czyli Lodowy Świat dla wszystkich! Co można tam zobaczyć?

Magia zaczyna się już przed samym wejściem do obiektu - z uwagi na to, że w pomieszczeniach z lodowymi rzeźbami utrzymywana jest stała temperatura -10 stopni, to przed wejściem do środka trzeba ubrać specjalnie przygotowane długie i grube płaszcze, przypominające nieco togi noszone przez uczniów Hogwartu z serii filmów o Harry Potterze.

Po przekroczeniu drzwi od razu można się znaleźć w innym świecie! Są tu bowiem dziesiątki lodowych rzeźb, a ekspozycje są na bieżąco uzupełniane. Nie brakuje lodowej Elsy, Olafa, ale także innych bajowych postaci. Są krasnale, Śpiąca Królewna, Alicja w Krainie Czarów, i wiele, wiele innych. Są nawet duże, aktywne zjeżdżalnie, z których mogą skorzystać najmłodsi. Wszystko oczywiście z lodu!

Na miejscu jest także specjalna, lodowa strefa gastronomiczna - można usiąść na wyrzeźbionych z lodu krzesłach i przy lodowym stole napić się rozgrzewającej herbaty. Do tego świetlne iluminacje, które sprawiają, że całość wygląda zjawiskowo!

Kraina Lodu w Niemczech. Jak tam dojechać?

Lodowy Świat zlokalizowany jest w niewielkiej miejscowości Rövershagen w Niemczech (region: Meklemburgia Pomorze Przednie), tuż obok Rostocku. Rzeźby z lodu znajdują się w dużym kompleksie rozrywkowym "Karls".

Po przekroczeniu granicy (np. od strony Szczecina) to zaledwie dwie godziny jazdy samochodem. Na miejscu można wynająć pokoje lub, w cieplejsze dni, skorzystać ze swojego kampera, który można postawić tuż przed wjazdem do obiektu.

Oprócz lodowych atrakcji, na miejscu znajduje się też ogromny park rozrywki z atrakcjami zarówno pod dachem jak i na świeżym powietrzu, zagrody ze zwierzętami oraz strefa gastronomiczna.

Sonda
Widziałeś/aś kiedyś rzeźby z lodu na żywo?
Bartek z Poznania i jego rzeźby