Disney

i

Autor: Miweebo / www.pxhere.com

BAJKI

TOP 5 bajek Disney, które zachwycają najmłodszych! To najpiękniejsze, nowe produkcje Disney'a. Te bajki warto zobaczyć

2024-04-27 15:24

Wytwórnia Walta Dinseya już od wielu lat tworzy niezwykłe animacje dla najmłodszych, które zachwycają nie tylko niezwykłymi historiami i pięknymi piosenkami, ale niosą też ze sobą wartościowe treści. To na tych bajkach wychowały się całe pokolenia! Z biegiem lat produkcje znacznie się jednak zmieniły dostosowując się do potrzeb nowego grona odbiorców. Sporządziliśmy więc listę 5 najpiękniejszych, nowych bajek Disneya, które warto włączyć dzieciom.

Bajki Disneya zachwycają od lat!

Kiedyś Królewna Śnieżka, teraz Królowa Lodu - każde pokolenie widzów ma swoich bohaterów! Mimo tego, że świat nieustannie się zmienia to bajki Disneya wciąż przyciągają przed ekrany miliony widzów stanowiąc kanon i wyznacznik tego czym fascynują się najmłodsi.

To właśnie wytwórnia The Walt Dinsey Comapny jest niekwestionowanym liderem w tworzeniu najpiękniejszych bajek. I to od 1923 roku kiedy to powstała pierwsza, krótkometrażowa produkcja Alice's Wonderland, w którym dziecięca aktorka Virginia Davis pojawiła się u boku animowanych postaci.

Pierwsze bajki były jednak bardzo proste, głównie czarno-białe i pozbawione rozbudowanych dialogów, ale na tamte czasy i tak były czymś niezwykłym. Jednak to co podobało się naszym rodzicom czy nam samym, niekoniecznie trafi już do współczesnych dzieci, które raczej nie wyobrażają sobie bajki bez kolorowych grafik czy atrakcyjnych piosenek. Walt Disney nieustannie wiec się zmienia dostosowując swoją ofertę do wymagań dzieci. I trzeba przyznać, że robi to modelowo!

Najpiękniejsze współczesne bajki Disneya. To na pewno spodoba się dzieciom!

Jeśli nie do końca wiesz jaką bajkę warto puścić dzieciom to sporządziliśmy zestawienie 5 produkcji, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym. To niezwykłe, zachwycające i pouczające bajki, które na długo pozostaną w pamięci dzieci wywołując u nich radość i szczęście.

1. Kraina Lodu (2013)

Kraina Lodu Mam tę moc

i

Autor: Mam tę moc / www.youtube.com

To niekwestionowany numer 1, który zachwyca małych widzów już od 2013 roku. Wtedy też powstała pierwsza z trzech części bajki. Kraina Lodu to opowieść o dwóch siostrach, Elsie i Annie. Elsa ma magicnzą moc i potrafi wyczarować śnieg i lód, ale z biegiem czasu nie jest w stanie opanować swoich mocy. Ucieka więc w góry, gdzie tworzy dla siebie piękny pałac, a jej siostra Anna rusza, by ją odnaleźć.

To opowieść pełna miłości i przygód, która udowadnia, że to właśnie miłość jest najważniejsza i dzięki niej można osiągnąć wszystko o czym się marzy.

Słynna piosenka pt. "Mam tę moc" nucona jest od lat nie tylko przez dziewczynki, ale także przez chłopców!

Kraina Lodu nagrodzona została Oskarami, Złotym Globem, nagrodą Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA, Nagrodą Japońskiej Akademii Filmowej, a także Grammy.

2. Nasze Magiczne Encanto (2021)

Nasze Magiczne Encanto

i

Autor: Nie mówimy o Brunie / www.youtube.com

Trzeba przyznać, że obecnie to jedna z najbardziej rozśpiewanych i roztańczonych bajek, której po prostu nie sposób nie pokochać! Nasze Magiczne Encanto to opowieść o mieszkającej w uroczym hiszpańskim miasteczku rodzinie Madrigal, której członkowie mają niezwykłe moce: niektórzy mają wpływ na pogodę, inni potrafią leczyć, a jeszcze inni rozmawiają ze zwierzętami. Tylko jedna z dziewczynek nie otrzymała magicznego daru. I to właśnie ona stała się główną bohaterką tej pięknej bajki.

To bajka, która uczy, że rodzina jest w życiu najważniejsza, a z jej wsparciem wszystko jest możliwe.

3. Vaiana: Skarb Oceanu (2016)

Vaiana: Skarb Oceanu

i

Autor: Pół kroku stąd / www.youtube.com

Odwaga, poświecenie, mądrość i poczucie humoru - tak w kilku słowach można streścić tą piękną bajkę. Gówną bohaterką jest tu nastolatka Vaina, mieszkająca na wyspie pośrodku oceanu. Dziewczyna marzy o tym, aby żeglować, ale zgodnie z zasadami jej plemienia - nikomu nie wolno wypływać poza rafę.

Wszystko zmienia się jednak gdy jeden z półbogów kradnie serce Defiti - Matki Ziemi i cała natura dookoła zaczyna powoli ginąć. Vaiana postanawia więc wyruszyć w podróż, by zwrócić skradzione serce i ocalić najbliższych. Czy jej się uda?

4. Luca (2021)

Luca

i

Autor: Disney Polska / Luca www.youtube.com

To animacja studia Disney/Pixar opowiadająca o dość nietypowych morskich stworzeniach żyjących u wybrzeży niewielkiego, włoskiego miasteczka. Stworzenia te, przypominające ludzi z rybim ogonem, łuskami i płatwami, po wyjściu na ląd stają się stuprocentowymi ludźmi!

Głównym bohaterem jest tu chłopiec o imieniu Luca, który wbrew zasadom i czyhającym niebezpieczeństwom postanawia wyjść na ląd. Tam, razem z nowymi znajomymi, zamierza wziąć udział w konkursie i powalczyć o wymarzony skuter.

To kolejna z produkcji, która udowadnia, że dzięki przyjaźni, szczerości i akceptacji świat nie ma żadnych ograniczeń!

5. Raya i ostatni smok (2021)

Raya i ostatni smok

i

Autor: Legenada wiecznie trwa / Xcover4s SamsungMalendi www.youtube.com

Pouczająca bajka pełna niesamowitych przygód i barwnych postaci, której akcja dzieje się w magicznym królestwie w starożytnej cywilizacji. W krainie tej żyją ludzie, magiczne zwierzęta i tajemnicze potwory. Kraina ogarnięta jest jednak wojną, a ludzie nie potrafią sobie ufać.

Dziewczyna o imieniu Raya postanawia więc wyruszyć na poszukiwanie ostatniego smoka, dzięki któremu świat zyska szanse na nowe, lepsze życie.

TOP 5 ras psów idealnych do domu z dziećmi

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz