Funkcjonariusze odzyskali skradzionego busa w Słubicach

i

Autor: Pexels

KRADZIEŻ

Kradzież samochodu na terenie Niemiec. Złodzieje wpadli przez niedopatrzenie?

2023-05-10 12:16

Pracownicy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odkryli kolejny skradziony samochód na terenie Niemiec. Auto zostało pozostawione bez tablic rejestracyjnych.

W dniu 8 maja pracownicy z Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku przeprowadzili kontrolę zaparkowanego na jednym z parkingów w Słubicach samochodu osobowego marki Mercedes Vito. Auto było zamknięte, nie wykazywało żadnych oznak włamania i nie miało zamontowanych tablic rejestracyjnych.

Złodzieje wpadli przez niedopatrzenie?

Podczas badania samochodu, pracownicy mieli podejrzenia, że pojazd mógł być skradziony. W związku z tym, sprawdzili informacje o pojeździe w dostępnych systemach informatycznych. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były uzasadnione, ponieważ samochód, który sprawdzali, figurował w bazach danych jako skradziony w stolicy Niemiec od kwietnia 2023 roku.

Podczas oględzin, w bagażniku ujawniono oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne należące do tego auta. Mercedes został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i odholowany na parking strzeżony.

Wartość skradzionego pojazdu jest szacowana na 80 tysięcy złotych. Policja z Słubic prowadzi dalsze śledztwo w tej sprawie.

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?