Nowy budynek JRG Kostrzyn Nad Odrą

i

Autor: NeoForma Studio Projektowe

Kostrzyn Nad Odrą: Nowa siedziba strażaków coraz bliżej

2023-01-04 13:04

Kostrzyńscy strażacy od wielu lat funkcjonują w budynku przy ul. Gorzowskiej 1. Budynek pochodzi z XX wieku i jest już zabytkiem. Więcej w poniższym artykule.

Teraz nie spełnia wymagań bezpieczeństwa i higieny służb strażaków PSPP określonych w Rozporządzeniu MSWiA. Widzą to władze miasta, dlatego 6 sierpnia ubiegłego roku podpisano program inwestycji p.n. "Budowa JRG w Kostrzynie nad Odrą" W ramach tej inwestycji planowana jest budowa zupełnie nowego budynku Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej składającego się z części garażowej, technicznej, socjalnej i biurowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Kolejnym krokiem był wybór lokalizacji nowej jednostki. Rada Miasta Kostrzyna nad Odrą podjęła decyzję o przekazaniu pod budowę działki o powierzchni 1,2 ha położonej przy ul. Pralników w Kostrzynie nad Odrą. Decyzja ta 30 grudnia 2022 r. została przypieczętowana uroczystym podpisaniem Aktu Notarialnego Umowy Darowizny działki na rzecz Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. z przeznaczeniem na budowę nowej JRG Kostrzyn nad Odrą.

Kiedy koniec prac JRG w Kostrzynie Nad Odrą?

Cała inwestycja, której celem jest zapewnienie warunków służby zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami podzielona została na kilka etapów w następujących okresach:

  • Etap wstępny, a więc przygotowanie dokumentacji w celu uzyskania pozwolenia na budowę - 2022/23;
  • Etap 1 - budowa obiektów podstawowych i instalacji - 2024/25;
  • Etap 2 - Roboty wykończeniowe, zagospodarowanie terenu, zakup wyposażenia - 2026/28.
Sonda
Czy podoba Ci się projekt nowego budynku JRG w Kostrzynie Nad Odrą?