Koronawirus w gorzowskiej komendzie policji

i

Autor: A. Mitura / MSWiA Koronawirus w komendzie policji

Koronawiurs w gorzowskiej policji. Zakażony jeden z funcjonariuszy. Służby działają bez przeszków

2020-08-21 11:16

Przymusową kwarantannę odbywa kilkunastu policjantów. Komenda miejska policji pracuje bez zakłóceń. Dla bezpieczeństwa przeprowadzono dezynfekcję pomieszczeń na komendzie a radiowozy poddano ozonowaniu. Funkcjonariuszom zostaną wykonane testy na koronawirusa . Zdrowi wrócą do służby.

-Zadania wydziału, w którym pracował chory przejęli inni policjanci - zapewnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Policji

Chory policjant miał najbardziej charakterystyczne objawy zarażenia patogenem i sam zgłosił się do szpitala. Test potwierdził jego obawy, wynik był pozytywny. Wydział w którym pracował został wyłączony ze służby i wszyscy funkcjonariusze, którzy mieli kontakt z chorym oraz ich rodziny trafili na kwarantannę.

Jak nam powiedział Marcin Maludy, Komenda Miejska Policji pracuje bez żadnych zakłóceń. Obowiązki wyłączonego wydziału - według nieoficjalnych informacji kryminalnego - przejęli policjanci z komisariatów oraz Komendy Wojewódzkiej.

Tymczasem Lubuski Urząd Wojewódzki informuje o czterech nowych zakażeniach oraz jednym zgonie. To 78-latek ze Wschowy, który zmarł w gorzowskim szpitalu. Nowe zakażenia pochodzą z powiatu zielonogórskiego(1), żarskiego(1), miasta Zielonej Góry(1) oraz z Gorzowa. Mężczyzna w średnim wieku przebywał na kwarantannie, obecnie jest hospitalizowany.

Według piątkowego (21.08) raportu na terenie województwa, mamy 620 zakażonych (w tym 337 ozdrowieńców i 13 zgonów).

Brutalne pobicie w sklepie w Gorzowie

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?