Koronawirus w szkołach w regionie

i

Autor: pixabay.com/markusspiske Koronawirus w szkołach w regionie

Koronawirus w gorzowskiej szkole podstawowej. Zakażeni także w Lipkach Wielkich

2020-09-23 12:06

W Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy Szwoleżerów pozytywny wynik miał jeden z uczniów. Jego klasa oraz rodzice dzieci zostali objęci kwarantanną. Z kolei w Lipkach Wielkich zakażonych ma być kilku nauczycieli oraz uczniów. Czekamy na potwierdzenie tych informacji przez służby wojewody.

Dla pozostałych klas w SP 13 wprowadzono nauczanie hybrydowe. - Uczeń był jeden dzień w szkole, potem przebywał na zwolnieniu. Wtedy zrobiono mu badania, które dały pozytywny wynik. Stąd takie decyzje - wyjaśnia Maciej Bartosz, wicedyrektor szkoły.

Duże ognisko koronawirusa jest w szkole podstawowej w Lipkach Wielkich, tam przynajmniej do 2. października szkoła pracuje w trybie on-line.

-Najpierw szkoła była zamknięta na dwa dni wykorzystując dni dyrektorskie. W tej chwili w placówce zastosowano tzw. nauczanie zdalne. Jest sporo zakażeń, dopiero sanepid rozpoczął testowanie-mówi Barbara Zajbert, przewodnicząca ZNP w Gorzowie.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w szkole w Lipkach zachorowało min. kilku nauczycieli. Czekamy na szczegółowe dane od służb wojewody.

Na zdalne nauczanie przeszedł także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich, bo pracuje tam część pedagogów ze szkoły.

Naukowcy z Poznania opracowali prototyp szczepionki na koronawirusa

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?