Anders Thomsen/Stal Gorzów

i

Autor: Radek Kalina/Stal Gorzów

ŻUŻEL

Kontuzja żużlowca Stali Gorzów? Andersa Thomsena czekają kluczowe badania. Co z meczem w Krośnie?

2023-05-18 13:18

Anders Thomsen w środę w lidze duńskiej uległ bardzo poważnemu wypadkowi. W jednym z biegów z impetem uderzył w bandę po kontakcie z dwoma innymi zawodnikami. Co ze zdrowiem Duńczyka? Gorzowski klub wydał komunikat.

Stal bez Thomsena w najbliższych meczach?

To mógłby być spory cios dla ebut.pl Stali Gorzów, bo Duńczyk jest w tym sezonie liderem tej drużyny. Na razie oficjalnie nie wiadomo, co się stało Thomsenowi. Gorzowski klub wydał wczoraj krótkie oświadczenie: "Stalowiec wycofał się z dalszych zawodów i pojechał do szpitala gdzie dzisiaj i jutro przejdzie dokładne badania lekarskie"

Na razie nie wiadomo, co tak naprawdę dolega Thomsenowi, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Duńczykowi nic się nie stało i skończyło się na strachu. Dzisiejsze badania mają to tylko potwierdzić.

Wypadek Andersa Thomsena w Danii. Jak do niego doszło?

Cała sytuacja miała miejsce w trzecim biegów zawodów pomiędzy zespołami z Fjelsted oraz Sonderjylland. Thomsen pod taśmą zjawił się wraz z Benjaminem Basso, Peterem Kildemandem oraz Thomasem Joergensenem. Duńczyk na wyjściu z pierwszego łuku po kontakcie ze wspomnianymi zawodnikami niebezpiecznie upadł na tor, uderzając z impetem w dmuchaną bandę.

Na koniec dodajmy, że ebut.pl Stal Gorzów nie może za Duńczyka stosować zastępstwa zawodnika. Jeszcze przez najbliższe dwie kolejki mogą to zrobić, ale tylko za Martina Vaculika, bo to Słowak miał najlepszą średnią w zeszłym sezonie.

Nowe informacje o stanie zdrowia Andersa Thomsena

Duńczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swoim stanie zdrowia. - Drodzy kibice, bardzo dziękuję za Wasze wsparcie. Przed chwilą skończyłem szczegółowe badania ręki. Nie ma żadnych złamań. Teraz czas na intensywną pracę z fizjoterapeutami. Zrobię wszystko, żeby być gotowy na niedzielny mecz w Krośnie - napisał. - Znamy już wyniki badań Andersa Thomsena po upadku w lidze duńskiej... Na szczęście nie wykazały one żadnych złamań i Duńczyk wystąpi w niedzielę w Krośnie - dodała Stal Gorzów.

Bartosz Zmarzlik wywiad
Sonda
Czy kibicujesz Stali Gorzów w PGE Ekstralidze?