Przymrozek

i

Autor: Pixabay IMGW ostrzega przed przymrozkami na Warmii i Mazurach.

POGODA

Koniec kwietnia i... przymrozek?! W tej części Polski będzie bardzo zimno!

2023-04-25 19:55

Według informacji dyżurnego synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Michała Folwarskiego, w nocy z wtorku na środę na wschodzie i północnym wschodzie spadnie 18 mm deszczu, natomiast na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich temperatura spadnie do lokalnie -3 st. C, przy gruncie.

Pogoda na środę 26 kwietnia

Prognozy pogody mówią o pochmurnej nocy z opadami deszczu na wschodzie i północnym wschodzie o sumie do 18 mm. Na zachodzie spodziewamy się rozpogodzeń. Temperatura minimalna wyniesie od minus 1 stopnia Celsjusza na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich, natomiast na wschodzie spodziewamy się wartości około 5-6 stopni, a na pozostałym obszarze od 2 do 4 stopni. Lokalnie, przy gruncie, temperatura może spaść do minus 3 stopni.

Przewidywany wiatr będzie słaby lub umiarkowany, jednakże porywisty na wschodzie i na Wybrzeżu, a na obszarze nadmorskim można spodziewać się porywów wiatru dochodzących do 60 km/h. Kierunek wiatru będzie zachodni lub północno-zachodni - czytamy w PAP.

Przewidywana pogoda na środę w Polsce to umiarkowane i duże zachmurzenie. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, przede wszystkim na północy kraju, natomiast w górach spodziewane są opady śniegu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 11 stopni Celsjusza, natomiast w rejonie podgórskim Karpat spodziewane są wartości od 5 do 8 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, a na Wybrzeżu można spodziewać się porywów dochodzących do 70 km/h, kierunku zachodniego.

Zaspy śniegu i siarczysty mróz. Zima uderzyła w Warszawę
Sonda
Czy śledzisz ostrzeżenia IMGW?
Źródło: Koniec kwietnia i... przymrozek?! W tej części Polski będzie bardzo zimno!