gorzów koncert dzień pojednania 1

i

Autor: facebook.com/filharmoniagorzowska Znakomita Dominika Falger pochodzi z Krakowa.

Koncertowy Dzień Pamięci i Pojednania w Gorzowie. Co będzie grane?

2023-01-26 16:28

W Gorzowie w poniedziałek [30 stycznia] mieszkańcy obchodzą święto. Dzień Pamięci i Pojednania to wspólna historia polsko-niemiecka, dzięki której obecni mieszkańcy mogą poznać dzieje dawnego Landsbergu. Przygotowano dwa koncerty.

Po dwóch latach pandemii można powrócić do tradycyjnych uroczystości. Odbędzie się złożenie kwiatów na cmentarzu oraz znamienne uderzenie w Dzwon Pokoju na Placu Grunwaldzkim. Gorzowianie mogą wziąć udział w dwóch wydarzeniach artystycznych. W filharmonii już w piątek [27.01] koncert symfoniczny „Muzyczne przyjaźnie” XIX wieku.

- Fantastyczny koncert z udziałem znakomitej polskiej skrzypaczki Dominiki Falger z udziałem filharmoników gorzowskich, a w programie znalazły się dzieła Karola Lipińskiego i Roberta Schumanna. Dwóch wybitnych twórców, kompozytorów, których swojego czasu połączyła muzyczna przyjaźń - mówi Joanna Pisarewicz, dyrektor gorzowskiej filharmonii.

gorzów koncert pojednanie 2

i

Autor: facebook.com/filharmoniagorzowska Muzycy ostro ćwiczyli do koncertów.

Początek o godz.19. Z kolei w poniedziałek [30.01] koncert kameralny z przepiękną liryką wokalną i muzyką fortepianową. To będzie nastrojowy wieczór przy utworach polskich i niemieckich kompozytorów. Na scenie tenor Przemysław Borys oraz pianistka Barbara Sas. Start o godz. 18. Bilety w kasie filharmonii.

Natomiast w bibliotece wojewódzkiej przy Sikorskiego, z okazji święta, promocja książki o rodzinie Jaehne’ów i Lehmannów, ich majątku i fabryce maszyn. Początek o godz. 16.

"Wehikuł czasu" w Szczecinie

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?