S3

i

Autor: Canva Pro

WYPADKI

Kolejny spacerowicz na S3. 61-latek szedł sobie ekspresówką i... łapał stopa

2023-09-27 11:56

Po raz kolejny keirowców poruszających się po drodze ekspresowej S3 w rejonie Gorzowa zastał niecodzienny widok. Trasą, pieszo poruszał się 61-letni mężczyzna, który próbował złapać stopa! Jego spacer szybko został zakończony przez gorzowskich policjantów.

Autostopowicz na ekspresówce stanowił poważne zagrożenie!

Wszystko działo się na trasie S3 między węzłami Gorzów Zachód i Gorzów Południe. Drogą w kierunku Skwierzyny szedł sobie 61-letni mężczyzna i nie zważając na poważne niebezpieczeństwo próbował złapać stopa.

Nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia, gdyby mijający go kierowcy nie zawiadomili policjantów, którzy już po chwili pojawili się na miejscu.

Mężczyzna został zabrany z drogi i przewieziony w bezpieczne miejsce.

Policjanci przypominają: poruszanie się pieszo po drogach szybkiego ruchu jest zabronione!

To nie pierwsza taka sytuacja, do której doszło w ostatnim czasie. Niecały miesiąc wcześniej, drogą ekspresową S3 szła kobieta. Jak tłumaczyła policjantom: poszła pieszo, bo pokłóciła się z chłopakiem!

Dlatego mundurowi po raz kolejny przypominają, że piesi nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez nich pasem awaryjnym lub poboczem.

Podobny spacer w najlepszym przypadku może się zakończyć mandatem, a w najgorszym narażeniem życia lub zdrowia swojego i innych użytkowników ruchu.

Zamiast auta wybierz... komunikację miejską! Tak wyglądał Dzień Bez Samochodu w Gorzowie

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego?
72-latek jechał drogą ekspresową pod prąd