Chodnik na Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: Ewa Iwańska / GIM

INWESTYCJE

Kolejne roboty w rejonie Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Na co trzeba uważać?

2023-05-08 11:37

Jak informują miejscy urzędnicy: w poniedziałek (08.05) rozpoczyna się remont chodnika znajdującego się przy ul. Kosynierów Gdyńskich. To oznacza nowe utrudnienia dla pieszych poruszających się w tamtym rejonie. Sprawdźcie, co się zmieni.

Na Kosynierów Gdyńskich trwa remont i wymiana sieci wodociągowej

Pod koniec kwietnia w Gorzowie rozpoczął się pierwszy etap prac związanych z przebudową sieci wodociągowej. Łącznie inwestycja obejmie rejon od IV Liceum Ogólnokształcącego do ulicy Mościckiego.

Z uwagi na zakres prac roboty podzielono na sześć etapów. W pierwszym wykonawca wykona sieć wodociągową na odcinku od włączenia w ul. Kosynierów Gdyńskich (na wysokości budynku nr 100) do włączenia w ul. Władysława Łokietka (na wysokości budynku nr2) oraz odcinek od wysokości IV LO do wysokości ul. 30. Stycznia.

Od postępów prac związanych z wymianą sieci wodociągowej zależy kolejne ważne zadanie, a mianowicie remont ulicy Kosynierów Gdyńskich, którym zajmie się firma Eurovia. Pierwsze prace już się rozpoczynają!

Na początek wymiana chodnika

Już w poniedziałek firma Eurovia przystąpi do prac związanych z remontem chodnika na odcinku od ulicy Borowskiego do ulicy Bolesława Krzywoustego. Roboty prowadzone będą po stronie Hotelu Mieszka, na odcinku o długości około 70 metrów.

Prace będą realizowane etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych. Uprzejmie prosimy o zachowanie ostrożności" apeluje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Remont chodnika ma potrwać do końca maja. Z kolei na cały remont Kosynierów Gdyńskich wykonawca ma 16 miesięcy (wymiana sieci wodociągowej ma się natomiast zakończyć w październiku przyszłego roku).

Sonda
Jak oceniasz stan gorzowskich dróg?
Rozpoczął się remont wiaduktu Poniatowskiego. Potrwa dwa lata.