WYPADEK

Kolejne ofiary wypadku kolejki linowej. Uwolniono już wszystkich poszkodowanych

2024-04-13 18:06

Uwolniono ostatnie ze 174 osób, które po awarii utknęły w piątek w kabinach kolejki linowej Tunektepe na obrzeżach leżącego nad Morzem Śródziemnym tureckiego kurortu Antalya. W sobotę ogłoszono pomyślne zakończenie akcji ratowniczej, w której łącznie uczestniczyło ponad 600 osób.

Tragiczny wypadek w Turcji. Wagonik zderzył się ze słupem

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 17.30 czasu lokalnego (16.30 w Polsce), gdy jeden z wagoników, z ośmioma osobami w środku, zderzył się z przewróconym słupem. Pasażerowie kabiny wypadli z niej na skaliste podłoże. Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych. Ofiara śmiertelna to 54-letni Turek. Wśród poszkodowanych są dzieci.

W związku ze zderzeniem automatycznie zatrzymał się ruch całej kolejki, a w wagonikach w powietrzu utknęło ok. 180 osób. Akcję ratunkową z udziałem śmigłowców kontynuowano nocą i w sobotę. Po południu poinformowano, że pomocy lekarskiej wymagało 17 poszkodowanych.

Wzrósł bilans poszkodowanych w wypadku

Do 17 wzrosła liczba poszkodowanych w wypadku kolejki linowej w Antalyi na południu Turcji - poinformował portal Duvar. W sobotę popołudniu ogłoszono pomyślne zakończenie akcji ratowniczej, w której łącznie uczestniczyło ponad 600 osób. Śmigłowce z noktowizorami kontynuowały ratowanie ludzi przez całą noc. W akcji uczestniczyło 10 helikopterów - podała agencja AP.

Oddana do użytku w 2017 roku kolejka prowadzi na wzgórze Tunektepe, z którego rozlega się panoramiczny widok na okolicę. W sprawie wszczęto śledztwo.

Sonda
Wiesz jak udzielić pierwszej pomocy?
Tragedia na drodze pod Grudziądzem. Wypadek tira z drewnem i osobówki. Dziecko cudem przeżyło, rodziców uwalniano przez 40 minut ze zmiażdżonego auta