żłobek kłodawa1

i

Autor: materiały gmina Kłodawa Kompleks powstanie na działce nad jeziorem.

Kłodawa: Podpisy złożone, można ruszać z budową żłobka i przedszkola [AUDIO]

2020-04-27 16:31

Choć niestety nie jest to najlepszy czas na inwestycje, z powodu koronawirusa, jednak wykonawca jest gotowy do działania. Cieszą się także mieszkańcy gminy, bo będzie to u nich pierwsza taka placówka.

Chętnych w przetargu nie brakowało. Wpłynęło siedem ofert, kłodawscy urzędnicy wybrali najkorzystniejszą. Okazała się nią propozycja przedsiębiorcy z Kostrzyna nad Odrą. Dwa oddziały żłobkowe i siedem oddziałów przedszkolnych wybudowanych zostanie przy ulicy Wojcieszyckiej, niedaleko jeziora. To piękna hektarowa działka.

- Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - mówi Anna Mołodciak, wójt gimny Kłodawa:

To będzie pierwszy publiczny żłobek w gminie Kłodawa. Docelowo, razem z przedszkolem, będzie tam miejsce dla około 225 dzieci. Kompleks ma być bez barier architektonicznych, dostosowany dla niepełnosprawnych.

- Czas na budowę nie jest najlepszy, patrząc na pandemię – uważai Ireneusz Suchomel, wykonawca inwestycji w Kłodawie:

W obiekcie znajdzie się zaplecze socjalne z biurami, sale z łazienkami, magazynki oraz miejsce do zabaw przykryte świetlikiem.

żłobek kłodawa2

i

Autor: materiały gmina Kłodawa Wizualizacja placówek.

Przypomnijmy- według planów żłobek powinien być gotowy do grudnia. Nieco dłużej potrwają prace przy przedszkolu, bo do maja przyszłego roku. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych. Część środków gmina otrzymała z rządowego programu Maluch+.