Kino MOS

i

Autor: Canva Pro / www.google.maps.pl

FILM

Kino 60 krzeseł powróciło po wakacyjnej przerwie. Co teraz grają? Sprawdź repertuar filmów niszowych

2023-09-08 13:50

To kino jedyne w swoim rodzaju, w którym na ogół nie zobaczysz popularnych i głośnych produkcji (chociaż i takie mogą się tu znaleźć), a w zamian za to niekomercyjne i mainstreamowe filmy. Często są to produkcje poruszające trudne i bolesne tematy, wymagające szerszego spojrzenia i uwrażliwiajace na otaczający świat. To z pewnością filmy, które warto zobaczyć! Sprawdź repertuar kina 60 krzeseł na najbliższy tydzień.

Każdego tygodnia kino 60 krzeseł, znajdujące się w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ulicy Pomorskiej w Gorzowie, =oferuje nowy repertuar filmów. Co jest grane teraz?

Kino 60 krzeseł. Repertuar 08-14.09.2023

Serce Motyla

To litewski film familijny opowiadający o dziesięcioletnim Eljaszu, którego serce bije tuż pod skórą, dlatego musi on nosić specjalną "zbroję". To wzbudza duże zainteresowanie, ale i niechęć ze strony rówieśników, dlatego Eljasz jest wycofany i stroni od innych dzieci. Fascynuje się natomiast owadami. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Różę - dziewczynkę, która właśnie wprowadziła się do miasteczka.

Seanse:

 • 3, 8, 9, 10. września, godz. 14:00
 • 21. września, godz. 16:00

Zimne ognie

To hiszpański dramat przedstawiający unikalne spojrzenie na II Wojnę Światową z perspektywy formalnie neutralnej Andory. Górski kraj, zamieszkały wtedy przez około 5 tysięcy mieszkańców, pełnił kluczową rolę korytarza przemytniczego między frankistowską Hiszpanią a Francją Vishy. Codzienność osadzonej w tradycji górskiej wioski zostaje zakłócona przez przybycie uciekającej przed nazistami grupy polskich Żydów. Staje się to momentem próby dla ludzkich charakterów i moralności.

Seanse:

 • 8, 11 września, godz. 16:00
 • 9, 12 września, godz. 18:00
 • 10, 13 września, godz. 20:00

Cicha Dziewczyna

Ten przepiękny i nastrojowy dramat nakręcony został w irlandzkich plenerach. To opowieść o 12-letniej Cáit, która trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona dziewczyna zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu.

Film nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie w 2022 roku.

Seanse:

 • 8, 11, 14 września, godz. 18:10
 • 9, 12 września, godz. 20:10
 • 10, 13 września, godz. 16:15

Limbo

To australijski kryminał, w którym poznajemy Travisa - wypalonego zawodowo detektywa, który przybywa do górniczego miasteczka w południowej Australii, by przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami przed dwudziestoma laty. Doszło wtedy do morderstwa aborygeńskiej dziewczynki. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Dla miejscowych udzielanie informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę na wydarzenia sprzed lat.

Seanse:

 • 8, 11, 14 września, godz. 20:00
 • 9, 12 września, godz. 16:00
 • 10, 13 września, godz. 18:00

Zobacz też: Filmy, które zrujnowały kariery aktorów. Niektórzy zniknęli z plakatów na lata!

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz
Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17