gorzów szpital kulki

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Takie kulki połknęła prawie 1,5 roczna dziewczynka.

Kilkoro dzieci połknęło kulki magnetyczne. Gorzowscy medycy apelują do rodziców! [AUDIO]

2021-05-27 17:37

Przede wszystkim chodzi o to, by dorośli uważali czym bawią się ich pociechy. W Gorzowie w szpitalu było kilka takich przypadków. Na szczęście żadna z sytuacji nie zakończyła się tragicznie, bo w porę udzielono pomocy.

Ostatni przypadek dotyczy 14-miesięcznej dziewczynki, której mama nie wiedziała co połknęła. Dziecko w stanie ciężkim trafiło na stół i przeszło operację. Lekarze przestrzegają, że kulki magnetyczne nie nadają się do zabawy dla takich maluchów.

- Kulki poważnie uszkodziły przewód pokarmowy dziewczynki - mówi Tomasz Grzechnik, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej w gorzowskiej lecznicy:

Dziecko czuje się dobrze, przebywa na oddziale. Gdy dochodzi do takich sytuacji, że nie wiemy co połknął maluch- trzeba obejrzeć zabawki czy nie brakuje jakiejś części. Ważna jest też obserwacja dziecka.

Jakie obajwy powinny zaniepokoić? Wyjaśnia ordynator Grzechnik:

Nie należy podawać środków przeczyszczających. Najlepiej skorzystać z pomocy medyków. Zbliża się Dzień Dziecka- kupując zabawki zwracajmy uwagę na to czy mają odpowiedni certyfikat i dla jakiego wieku są przeznaczone.

Zabrali jej dziewięcioro dzieci
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?