Orszak Trzech Króli w Gorzowie

i

Autor: akl Orszak Trzech Króli w Gorzowie

ŚWIĘTO

Jubileuszowy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Gorzowa. Występy, kolędowanie i utrudnienia w ruchu

2024-01-05 12:00

Tradycyjnie, jak co roku, w Święto Objawienia Pańskiego w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. D wyjątkowe przemarszu może dołączyć każdy chętny. Mieszkańcy muszą się też liczyć z chwilowymi utrudnieniami w organizacji ruchu.

Przypadające na 6. stycznia (sobota) Święto Objawienia Pańskiego, zwane też świętem Trzech Króli, to jedno z ważniejszych świąt w kościele katolickim. Obchodzone jest przez wiernych na całym świecie. W Polsce, tak jak w kilku innych europejskich krajach, jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym czasie organizowane są więc liczne wydarzenia i atrakcje, które mają uświetnić ten symboliczny dzień.

X Jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Gorzowie

W Gorzowie już po raz dziesiąty zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. To wyjątkowy marsz, w którym biorą udział... historyczne postacie, w tym między innymi Kacper, Melchior i Baltazar - królowie, którzy przybyli do stajenki, w której urodził się Jezus Chrystus.

Do marszu może dołączyć każdy chętny - przebrania mile widziane. Orszakowe stroje można zorganizować sobie samodzielnie, ale można też liczyć na dekoracyjny ubiór od organizatorów.

Orszak wyruszy o godzinie 12:00 z Placu Grunwaldzkiego i przemaszeruje ulicami Mieszka I, Chrobrego i Sikorskiego aż na Stary Rynek. Tam znajdzie się... Gorzowskie Betlejem - będzie scena, na której zaprezentują się zespoły Nowonarodzeni oraz Urwisy Maryi. Będzie też pokaz jasełek w wykonaniu gorzowskich licealistów. Całość ma potrwać do około godziny 15:00.

Harmonogram Orszaku Trzech Króli w Gorzowie

12.00 - Formowanie Orszaku na placu Grunwaldzkim; zakładanie strojów orszakowych (własnych lub otrzymanych od organizatorów)

13.00 - Przejście OTK ulicami Mieszka I, Bolesława Chrobrego do Gorzowskiego Betlejem na plac przy katedrze i oddanie pokłonu.

15.00 - Zakończenie.

W trakcie przemarszu na trasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu, m.in. zamknięcia ulic i konieczność skorzystania z objazdów. Tymczasowo wprowadzone też zostaną niewielkie zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Orszak Trzech Króli w Gorzowie w 2023 roku

Sonda
Jesteś wierzący?
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2023