Joanna Przetakiewicz

i

Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA

MILIONERKA

Joanna Przetakiewicz o tym ile zarabiać, by spokojnie żyć. "Podziwiam tych, którzy mają 3 tysiące"

2024-05-16 10:25

Milionerka Joanna Przetakiewicz, która od lat prowadzi dobrze prosperujący biznes modowy, wypowiedziała się na temat zarobków w Polsce. Jej zdaniem niewiele osób może się pochwalić zarobkami gwarantującymi godne życie. Ile według niej trzeba zarabiać, by żyć na poziomie?

Joanna Przetakiewicz nie narzeka na brak pieniędzy

Joanna Przetakiewicz to polska projektantka mody, przedsiębiorczyni, założycielka i dyrektorka modowej marki oraz dyrektorka kreatywna domu mody „La Mania". Obecnie jest żoną producenta i reżysera Rinke Rooyensa, ale przez lata związana była z przedsiębiorcą Janem Kulczykiem.

Firma Joanny świetnie prosperuje, dlatego kobieta z pewnością nie może narzekać na brak pieniędzy. Od lat próbuje zresztą przełamać temat tabu dotyczący zarobków. Jak sama twierdzi "pieniądze dają szczęście". Teraz, w rozmowie z Jastrząb Post, celebrytka przyznała jakie kwoty mogą zagwarantować godne życie.

Joanna Przetakiewicz o tych, którzy zarabiają 3 tysiące złotych

Zdaniem celebrytki godne życie mogą zagwarantować zarobki na poziomie około 10 tysięcy złotych miesięcznie, chociaż i w tym wypadku nie każdy ma możliwość oszczędzania i odłożenia wybranej sumy pieniędzy. Według milionerki wszystko zależy od stylu życia, kredytu, opłat i posiadania dzieci.

Myślę, że 10 tys. zł to jest bardzo dobra suma. Aczkolwiek jak weźmiesz pod uwagę listę cen, np. za wynajem mieszkania, to trudno jest pomyśleć, że jest to wystarczające. Ostatnio podjechałam po kawę na wynos, wzięłam 3 kawy i precelka i zapłaciłam za to 120 zł. Jak widzisz taką cenę, to zastanawiasz się, ile powinni młodzi ludzie zarabiać, żeby było ich stać na kino, na to, żeby mogli być razem, gdzieś wyjść itp. 10 tys. myślę, że jak na singla w Warszawie to jest dużo i jest to poziom finansowy, który daje bardzo duże bezpieczeństwo, ale z drugiej strony widzisz ceny, które są kompletnie abstrakcyjne" powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Celebrytka zupełnie nie wie, jak radzą sobie ludzie, którzy zarabiają średnio 3 tysiące złotych miesięcznie. Przyznała, że podziwia ich za to jak organizują sobie życie z tak niewielkimi środkami.

Podziwiam tych, którzy żyją za 3 tys. zł. Naprawdę podziwiam" przyznała.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez Główny Urząd Statystyczny, średnie zarobki w Polsce w ostatnim kwartale 2023 roku wyniosły ponad 7500 zł. Niestety, dla niektórych taka suma wciąż jest nieosiągalna.

Zobacz też: Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Cichopek. Czy polska aktorka zmieniła się na przestrzenii lat?

Sonda
Uważasz, że można spokojnie żyć za 3 tysiące złotych miesięcznie?
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Joanna Przetakiewicz