Bieg Słowiański

i

Autor: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie / Facebook.com

SPORT

Jeszcze masz szansę przebiec się po mieście. Trwają zapisy na Bieg Słowiański

2023-05-08 12:47

Coraz większymi krokami zbliża się jedna z większych biegowych imprez w mieście. Każdy chętny może się jeszcze zgłosić do XLI Biegu Słowiańskiego. Lepiej się jednak pospieszyć, bo zapisy trwają jeszcze tylko do wtorku (09.05).

Bieg Słowiański - co to właściwie jest?

Bieg Słowiański już na dobre wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń. To wyjątkowa impreza dla biegaczy podczas której wspólnie mogą pokonać wyznaczony dysnats, a do tego mają szansę wygrać ciekawe nagrody. Dla najszybszych biegaczy przewidziano nie tylko nagrody pieniężne, ale także różnego rodzaju vouchery i zaproszenia, których łączna suma opiewa na... 9800 zł!

W tym roku, mimo remontu, uczestnicy biegu będą mieli do pokonania tą samą trasę co wcześniej. W biegu głównym będzie to dystans ośmiu i czterech kilometrów. Oprócz tego zorganizowane zostaną też biegi dla dzieci i młodzieży.

1. Bieg na dystansie 8 kilometrów: start i meta przy ulicy Słowiańskiej na wysokości hali sportowej. Zawodnicy pobiegną między rondem Słowiańskim a skrzyżowaniem z ulicą Żwirową robiąc dwie pętle.

2. Bieg na dystansie 4 kilometrów: start i meta przy ulicy Słowiańskiej na wysokości hali sportowej. Zawodnicy pobiegną między rondem Słowiańskim a skrzyżowaniem z ulicą Żwirową robiąc jedna pętlę.

W tym roku nowość: marsz z kijkami

Jak informują organizatorzy, w tym roku nowością jest marsz Nordic Walking. Wszyscy chętni mogą dołączyć do rywalizacji nie biegnąć, a idąc.

W tym wypadku uczestnicy również wystartują z ulicy Słowiańskiej i zrobią jedną pętlę między rondem Słowiańskim a skrzyżowaniem z ulicą Żwirową.

Ostatnia chwila na zapisy!

Zgodnie z planem zapisy potrwają jeszcze tylko do wtorku (09.05). Można ich dokonać za pośrednictwem strony https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/3710-xli-bieg-slowianski.html.

Jeśli limit zawodników, który wynosi 230 osób, nie zostanie wypełniony, istnieje możliwość przedłużenia naboru. Szczegóły znajdziecie na stronie gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sam bieg odbędzie się w niedzielę, 14. maja o godzinie 10:00.

Sonda
Lubisz biegać?
5 porad jak biegać, by się nie przeziębić