Videorejestrator bardzo się przydał.

i

Autor: materiał prasowy KWP w Gorzowie. Videorejestrator bardzo się przydał.

Jechał swoim bmw bez uprawnień i to aż 146 km na godzinę!

2022-11-29 14:05

146 kilometrów na godzinę - taka prędkość zmierzył radar zamontowany w policyjnym radiowozie, który poruszał się po drogach powiatu gorzowskiego. Za kierownicą BMW siedział 28-latek bez uprawnień.

Nieoznakowane radiowozy na drodze od Witnicy do Kostrzyna pojawiają się bardzo często. W miniony poniedziałek po godzinie 12, policjanci w Mościczkach zauważyli zbyt szybko jadące bmw. Postanowili więc zmierzyć jego prędkość. Przypuszczenia mundurowych były słuszne. Kierujący BMW w terenie zabudowanym jechał 146 kilometrów na godzinę, w miejscu, gdzie było ograniczenie do 70. Taka jazda musiała zakończyć się zatrzymaniem do kontroli.

Okazało się, ze kierujący już nie ma prawa jazdy, bo zastało ono zatrzymane za... zbyt szybką jazdę. - Mundurowi sprawdzili w swoich bazach, że Starosta Powiatowy wydał w październiku 2022 roku decyzję o cofnięciu uprawnień. 28-latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicę. Policjanci ustalili, że w 2021 roku mężczyzna był już zatrzymywany do kontroli i to dwukrotnie – w obu przypadkach za zbyt szybką jazdę - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Za zbyt szybką jazdę kierujący BMW otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. Za jazdę bez uprawnień stanie też przed sądem.

Quiz o autach PRL. Ile wiesz o samochodach z dawnych lat?

Pytanie 1 z 10
Radziecki GAZ M-20 Pobieda miał swój polski odpowiednik. Jakie to auto?