Tory kolejowe

i

Autor: Alesia Belcher / www.pexels.com

Jak uniknąć tragedii na torach? Dowiedzieli się tego instruktorzy nauki jazdy w Gorzowie

2020-03-05 15:16

PKP PLK zorganizowało specjalne szkolenie dla gorzowskich instruktorów nauki jazdy. Wzięło w nim udział 30 osób. Wszystko po to, by na przejazdach kolejowych było bezpieczniej.

Instruktorzy nauki jazdy, którzy uczą przyszłych kierowców tym razem sami mogli poszerzyć swoją wiedzę. Konferencja dotyczyła bezpieczeństwa na torach kolejowych. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. do czego służy żółta naklejka na kolejowych rogatkach, co zrobić kiedy utkniemy na przejeździe kolejowym​ czy jak wezwać pomoc do wypadku z udziałem pociągu.

- Warto było tu przyjść - przyznaje Wacław Prokuda, instruktor nauki jazdy:

Jak przyznają organizatorzy konferencji: jeżeli instruktorzy będą właściwie podchodzili do sprawy to nauczą tego również młodych kierowców.

- Zależy nam na tym, żeby poprzez pogłębianie świadomości kierowców nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji - tłumaczy Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Polskich Lini Kolejowych.

Przypomnijmy: kierowcy dojeżdżając do czynnego przejazdu kolejowego, przy którym znajduje się znak STOP powinni się bezwzględnie zatrzymać i rozglądnąć czy nie nadjeżdża pociąg. W przypadku gdy na sygnalizacji miga światło czerwone również trzeba stanąć, ponieważ oznacza to, ze pociąg już zbliża się do przejazdu.