Komunia

i

Autor: vixrealitum / www.pixabay.com

KOMUNIA

Jak ubrać dziecko do komunii? Gdzie i w jakiej cenie w Gorzowie można kupić albę?

2023-04-17 11:50

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Mimo, że dotyczy ono przede wszystkim religii to nie da się ukryć, że w tym dniu nie mniejszą wagę przywiązuje się do przyjęcia, prezentów i ubioru. I jak zawsze pojawia się pytanie: jak ubrać dziecko do komunii? Postawić na albę czy sukienkę? Sprawdziliśmy!

Pierwsza Komunia Święta - alby na topie

W obecnych czasach komunia ma nie tylko wymiar religijny wiążący się z przyjęciem Eucharystii. Tego dnia każde dziecko chce wyglądać jak najlepiej! Dziewczynki już kilka miesięcy wcześniej szukają białych rękawiczek i wianków, a chłopcy wybierają najładniejsze buty. A co z resztą garderoby?

Wielu rodziców staje przed dylematem czy kupić strojną sukienkę lub elegancki garnitur czy też prostą albę? Często kwestię tę wyjaśnia parafia. Większość z nich z góry określa w co dzieci mają być ubrane. Zazwyczaj parafie stawiają na alby, dzięki którym dzieci wyglądają jednakowo, żadne nie ma lepszego bądź gorszego stroju i każde czuje się pewnie i swobodnie. Dzieczwynki mogą jednak poszaleć z dodatkami. Istnieje bowiem dowolność wyboru wianku, rękawiczek czy bucików.

Jeśli natomiast dziecku i rodzicom bardzo zależy na pięknej, lśniącej, białej sukience to zawsze można ją włożyć po uroczystościach w kościele. Dziecko będzie się pięknie prezentowało na przyjęciu komunijnym wśród gości.

Ile kosztuje alba?

Ceny alb są różne i zależą od tego czy kupujemy nową czy używaną albę oraz czy korzystamy ze sklepu stacjonarnego czy internetowego.

Oczywiście, kupując przez Internet możemy liczyć na to, że zapłacimy nieco mniej. Wtedy jednak nie mamy możliwości wcześniejszego przymierzenia ubrania. Jeśli więc zdecydujesz się na zakupy internetowe lepiej zrobić je wcześniej, aby w razie nieprawidłowości móc odesłać towar i kupić inny. Przypominamy, że dokonując zakupu w sklepie internetowym przysługuje Ci 14-dniowa możliwość zwrotu bez podawania przyczyny.

Kosz nowej alby w Internecie waha się w granicach od 100 zł do 350 zł. Używaną można kupić już nawet za 30 zł. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to ceny oscylują tu w granicach od 80 zł do 200 zł.

Gdzie w Gorzowie kupię albę komunijną?

W Gorzowie jest kilka miejsc, w których dostępne są alby komunijne. Kupić je można w Księgarni Pielgrzym przy ulicy Dworcowej 5, w salonie sukien ślubnych przy ul. Mickiewicza 15 oraz w Parku 111.

Istnieje również możliwość zlecenia uszycia alby krawcowej. Wtedy ma się pewność, że alba będzie idealnie dopasowana. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jej koszt może być nieco wyższy niż gotowe alby dostępne w sklepie.

Sonda
Czy uważasz, ze jednakowe alby dla wszystkich dzieci to dobre rozwiązanie?
ILE WŁOŻYĆ DO KOPERTY [KOMUNIA, WESELE] | ESKA XD - Radio Eska #49