Sylwester szampan

i

Autor: Canva Pro

SYLWESTE

Jak przetrwać Sylwestra i bawić się do rana? Przydatne porady na to jak pić, żeby się nie upić

2023-12-28 12:34

Już niebawem przywitamy nowy, 2024 rok, co wiążę się oczywiście z wyczekiwaną, sylwestrową zabawą! Sylwester to impreza, do której wiele osób przygotowuje się miesiącami. Ale co zrobić, żeby zabawa nie skończyła się za szybko?

Jest sala, potem kostium, makijaż, fryzura i można ruszać na podbój Nowego Roku! Jedni spędzą tegorocznego Sylwestra na zorganizowanych balach, inni wybierają się na domówkę lub do klubu, a jeszcze inni wolą zacisze własnego domu. Niezależnie od tego, Sylwester to dla wielu osób bardzo ważny wieczór, a jednocześnie pretekst do wielkiej zabawy! Podpowiadamy więc jak się do niej przygotować, by wytrwać aż do rana.

Jak pić, żeby się nie upić?

Alkohol to nieodłączny towarzysz większości sylwestrowych imprez. Pojawia się zarówno na zabawach organizowanych w salach jak i na domówkach. Niestety, wciąż wiele osób nie potrafi odpowiednio dozować sobie procentów tak, by nie zaszkodziły. Efektem tego jest nie tylko zbyt szybkie zakończenie zabawy, ale także problemy z żołądkiem i samokontrolą. Jak więc pić, żeby się nie upić?

1. Nie pij na pusty żołądek! Przed wyjściem do zabawy i sięgnięciem po alkohol zjedz coś pożywnego, najlepiej bogatego w białka i tłuszcze. Ważne jest jednak, aby się nie przejadać, ponieważ organizm będzie przeciążony trawieniem posiłku co spowolni trawienie alkoholu.

2. Nie mieszaj alkoholi. Jeśli wybierasz wino, lepiej pij je do końca zabawy. Łączenie ze sobą różnych rodzajów trunków nie tylko sprawi, że szybciej się odurzysz, ale też będzie miało dużo bardziej nieprzyjemne konsekwencje na drugi dzień. Jeśli koniecznie chcesz spróbować kilku rodzajów trunków zacznij od tych najsłabszych i stopniowo sięgaj po mocniejsze.

3. Pij dużo wody, najlepiej z cytryną. Wodę należy pić przed, w trakcie i po imprezie. Wszystko między innymi dlatego, że alkohol odwadnia, sprawiając, że szybciej uderza do głowy. Woda pomoże w niwelowaniu jego niekorzystngo wpływu, a także pomoże zmniejszyć objawy kaca nazajutrz. Do wody warto dodać cytrynę, która zawiera witaminę C. Ona wzmocni organizm i pomoże zwalczyć skutki działania procentów.

4. Ruszaj się. Siedzenie przy stole i picie to chyba najprostszy sposób do szybkiego (zbyt szybkiego) zakończenia imprezy. W trakcie Sylwestra dużo tańcz, wyjdź na świeże powietrze, pospaceruj.

5. Wyśpij się przed imprezą. Wypoczęty organizm lepiej sobie radzi na wszystkich płaszczyznach, w tym również podczas suto zakrapianej zabawy. Zmęczony człowiek upije się zdecydowanie szybciej.

Polskie Las Vegas. Świąteczne Popowo w Lubuskiem rozbłysło tysiącami lampek

Sonda
Planujesz picie alkoholu w trakcie Sylwestra?
Paweł Kowal robi drinki na Sylwestra