MZK Gorzów

i

Autor: akl Przekazanie autobusów elektrycznych w Gorzowie

arena gorzów

Jak dojechać na nowo wybudowaną Arenę Gorzów? Miasto stworzyło specjalną trasę!

2023-11-15 10:35

Po zakończeniu prac remontowych na ulicy Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich, system przesiadkowy umożliwi dotarcie do obiektów „Słowianki” z różnych dzielnic miasta, informują służby miejskie zajmujące się transportem publicznym. Kluczową rolę w tym procesie odegra linia 111.

Komunikacja będzie się odbywać poprzez wspólne przystanki z innymi liniami lub w ramach naturalnego węzła przesiadkowego w centrum miasta. Ważnym punktem przesiadkowym będzie przystanek „Długosza” przy ul. Aleksandra Fredry.

Odległość między tym przystankiem a „Słowianką” wynosi około 300 m, a w przeciwnym kierunku około 250 m. Specjaliści ds. transportu zbiorowego uważają, że akceptowalna dla pasażera maksymalna odległość od punktu początkowego lub końcowego podróży mieści się w przedziale od 300 do 400 metrów. Odległość przystanków od „Słowianki” mieści się w dolnej granicy tych założeń.

Arena Gorzów. Tak wygląda hala w środku

To rozwiązanie wynika z analizy ekonomicznej, oceny tzw. potoków pasażerskich oraz badania potrzeb przewozowych. W analizach brana jest pod uwagę możliwość proponowania alternatywnych środków transportu, jednak eksperci uważają, że taka decyzja będzie rozważana po otwarciu Areny Gorzów, która dodatkowo zwiększy ruch.

Ze względu na prace drogowe, linia 111 nie może wrócić na pierwotną trasę, dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu nowej linii nr 109, łączącej Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicę Słowiańską. Zapewni to obsługę Słowianki i Areny Gorzów. Linia 109 umożliwi wygodną przesiadkę w kierunku Słowianki z linii tramwajowych 2 i 3, kursujących w kierunku Piasków na przystanku Sąd Okręgowy – Roosevelta, oraz umożliwi dojazd do różnych części miasta.

Kierowca autobusu MZK w rozmowie z reporterem Super Expressu.
Sonda
Czy udało ci się kupić bilet na otwarcie Areny Gorzów?