gorzów oszustwa fake news

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Informacja o zabójstwie w Międzyrzeczu to fake news!

2023-04-18 12:11

Lubuska policja przestrzega. Na jednej z grup znanego portalu społecznościowego pojawiła się fałszywa informacja zachęcająca do kliknięcia i obejrzenia scen zbrodni. W ten sposób można stracić wrażliwe dane oraz oszczędności.

„Horror w Międzyrzeczu. Z zimną krwią zamordował żonę i córeczki. Nagrał to i wrzucił do internetu” - taka wiadomość pojawiła się na portalu społecznościowym. Jest ona nieprawdziwa i ma skłonić internautów do wejścia w nią. Celowo używane są chwytliwe nagłówki.

Klikając w takie linki, możemy paść ofiarą cyberprzestępców, których celem jest zdobycie danych do naszych kont i haseł. Te informacje posłużą im do wyłudzenia danych osobowych i przejęcia konta, a następnie oszustwa np. metodą na BLIK-a. Jeśli wydaje się nam, że dana strona jest nieprawdziwa i podejrzana, nie klikajmy w nią i pod żadnym pozorem nie udostępniajmy tego dalej.

Policjanci apelują o ostrożność w sieci. Nigdy nie wchodźmy w podejrzane linki, nie podawajmy danych wrażliwych oraz nie instalujmy aplikacji niewiadomego pochodzenia.

Graham Masterton odwiedzi Polscę już w maju podczas Targów Vivelo 2023

QUIZ. Tak się kiedyś mówiło! Czy wiesz co znaczą te wyrazy? 7/10 to ogromny sukces!

Pytanie 1 z 10
Kurtyzana to: