Puste krzesełka

i

Autor: www.pxhere.com CC0 Public Domain

Imprezy masowe w Gorzowie odwoływane! Na początek mecz kosza bez publiczności

2020-03-04 18:49

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zdecydował, że konieczne jest wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności w związku z pojawieniem się pierwszego w Polsce przypadku zakażenia koronawirusem.

Mimo, że jeszcze w środę rano (tj. 4.marca) wojewoda zapowiadał, że imprezy masowe w województwie lubuskim nie będą na razie odwoływane to już kilka godzin później decyzja została zmieniona. Wojewoda zapowiedział, że zaplanowany na godzinę 18:00 mecz koszykówki pomiędzy Polską Strefą inwestycji Eneą Gorzów a Energą Toruń odbędzie się bez udziału kibiców.

A to nie koniec, bo takich sytuacji może być więcej. Obecnie nad harmonogramem imprez, które mają się odbyć w Lubuskiem pracują służby wojewody. Bardzo prawdopodobne, że więcej wydarzeń zostanie zamkniętych dla publiczności bądź odwołanych. O takich przypadkach będziemy na bieżąco informować.

- Chodzi nam przede wszystkim o prewencje i o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - przyznała Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody.

Przypomnijmy: pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono w środę. To 65-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa lubuskiego, który wrócił z festiwalu w Niemczech. Obecnie chory jest hospitalizowany w Zielonej Górze.

W Gorzowie natomiast wprowadzane są dodatkowe środki ostrożności. Szpital przy Dekerta zamknął oddziały dla odwiedzających. Przedszkola apelują natomiast, by nie przyprowadzać do placówek chorych dzieci.