wszystkich świętych

Ile kosztują znicze i kwiaty przed 1 listopada w Gorzowie? Sprawdziliśmy ceny!

2023-10-26 15:49

Już za kilka dni 1 listopada, a tego dnia w Polsce obchodzony jest dzień Wszystkich Świętych. Przed tą datą zazwyczaj na cmentarzach jest wzmożony ruch zwłaszcza przy stanowiskach do kupna zniczy lub kwiatów. Jakie sa ceny? Sprawdziliśmy to.

Zwykle w środku tygodnia pod cmentarzem w Gorzowie przy ul. Żwirowej nie widać w ogóle ruchu. Kręcą się wówczas pojedyncze osoby, głównie starsze. Inaczej jest przed dniem Wszystkich Świętych, gdzie gołym okiem widać więcej mieszkańców oraz sprzedawców zniczy, czy kwiatów.

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza zarówno jednych, jak i drugich, a to powoduje, że ruch jest mimo wszystko mniejszy. Są jednak śmiałkowie, którzy niezważywszy na pogodę odwiedzają groby swoich bliskich.

W te jakże "piękną" pogodę wybrała się nasza redakcja. Sprawdziliśmy, czy ceny zniczy i kwiatów są droższe lub tańsze, niż przed rokiem. Jaki był tego efekt?

Ile kosztują znicze i kwiaty przed Wszystkimi Świętymi w Gorzowie? Ceny

W porównaniu z rokiem 2022, to ceny za bardzo się nie zmieniły. Można nawet rzecz, że są bardzo podobne do tych sprzed roku. Znicze można kupić już od kilku złotych. Jeśli chodzi o kwiaty, to rozstrzał jest duży, a wszystko uzależnione jest od tego, czy kupujemy kwiaty w doniczce, czy na sztuki. Najbardziej popularne, czyli chryzantemy, można zakupić już od 20-30 złotych za doniczkę.

Czy inflacja dotarła na stoiska pod gorzowskim cmentarzem? Być może delikatnie tak, ale nie powinno to jakoś mocno nadszarpnąć nasz portfel.

Tak wygląda miejsce śmierci 5-letniego Maurycego. Mieszkańcy przynoszą misie i znicze
Sonda
Gdzie kupujesz znicze?