Ranking Perspektywy 2023. Awans V LO w Krakowie! To ścisła czołówka w kraju

i

Autor: Lollencja/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia W rankingu magazynu Perspektywy, V LO w Krakowie znalazło się na drugim miejscu w Polsce.

II LO z Gorzowa najwyżej w rankingu "Perspektywy"

2023-01-12 9:19

II Liceum Ogólnokształcące nie jest już najlepszą szkołą w województwie lubuskim. Jak wynika z rankingu miesięcznika Perspektywy, który przygotowywany jest w każdym roku, najlepszy gorzowski "ogólniak" zajmuje 3 miejsce w naszym regionie.

Na najwyższym stopniu podium w tym roku stanęło I Lo im. Edwarda Dembowskiego z Zielonej Góry. Drugie miejsce zajęło LO w Żarach, natomiast na 3 miejsce w rankingu spadło II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie.

I LO w Gorzowie tuż za podium

Kolejne gorzowskie liceum jest na miejscu czwartym. Po piętach II LO depcze ILO imienia Tadeusza Kościuszki, natomiast piąte miejsce w rankingu zajmuje V LO z Zielonej Góry. 10 pozycja w tym roku przypadła IV LO im. Tadeusza Kotarbińskiego, a dopiero na 22 pozycji jest III LO im. Władysława Szafera.

Ranking "Perspektyw" - technika w Gorzowie

Jeżeli spojrzymy na technika, to szkoły tego typu z Gorzowa są poza ścisłym podium. Najwyżej w rankingu znalazł się popularny "gastronomik", który zajął miejsce IV. Na piątym miejscu jest "ekonomik", na 11 miejscu - technikum numer 9, a technikum numer 5, czyli "mechanik" w tym roku jest na miejscu 17. Odzieżówka ze Śląskiej zajmie pozycję 25, oczko niżej, na pozycji 26 jest ZSTiO z ulicy Czereśniowej, a "budowlanka" jest na miejscu 27.

Ranking Perspektyw - jakie są kryteria?

Wyniki opublikowane przez miesięcznik "Perspektywy" to doskonała podpowiedź dla absolwentów szkół podstawowych, którzy zastanawiają się, jaką szkołę wybrać. Szkoły oceniane są według ściśle określonych kryteriów. Dla szkół licealnych są to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników pod uwagę brane są także sukcesy w olimpiadach, wyniki z matur, ale też dodatkowo wyniki egzaminów zawodowych.

Sonda
Co sądzisz o działaniu mediów społecznościowych na nastolatków?