gorzów break MP 1

i

Autor: Instituto Voz Cultura e Conhecimento/commons.wikimiedia.org Taneczne figury potrafią zachwycić.

Taneczne wydarzenie w Gorzowie. Nie może Was tam zabraknąć!

2022-11-18 15:52

Szykują się emocje na pierwszych, historycznych Mistrzostwach Polski w Breakingu. Do naszego miasta w sobotę (19.11) zjadą tancerze z całego kraju, nie zabraknie gorzowskiej reprezentacji. Układy będzie oceniać światowe jury. Co się będzie działo?

Breaking czyli break dance wszedł w skład dyscyplin na letnią olimpiadę w Paryżu w 2024 roku. W związku z tym w Polsce, jak i na całym świecie, powstała liga tancerzy. To właśnie oni zaprezentują się gorzowskiej publiczności. Pokażą ewolucje w powietrzu czy akrobacje na głowie.

- Breaking sportowy różni się tym, że musi być bardziej określony. Każdy tancerz dalej robi to co czuje i to co chce zaprezentować. Natomiast sztywne ramy oceniania to kryteria jak technika, muzykalność i jeszcze kilka cech tańca, za które zdobywa się punkty - wyjaśnia Tomek Biernacki, członek Polskiej Federacji Tańca Ulicznego z Gorzowa, organizator.

gorzów break MP 2

i

Autor: materiały Parkieciarnia Gorzów Tancerze z gorzowskiej Parkieciarni.

Uczestnicy podzieleni są na kategorie wiekowe. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, puchary i dyplomy oraz możliwość ubiegania się o stypendia sportowe. Gorzów reprezentować będzie Studio Tańca Parkieciarnia Biernacki.

Taneczna rywalizacja w sobotę od godz. 10 w hali CEZiB-u przy Warszawskiej w Gorzowie. Wstęp jest wolny.

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Quiz. Andrzejki 2023 za pasem. Czy znasz wszystkie wróżby? Sprawdź, czy umiesz lać wosk, czy tylko wodę

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Najpopularniejsza andrzejkowa wróżba to: